Kremy do twarzy a skóra sucha

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Kremy do twarzy a skóra sucha

 

Jak większość ludzi wie, kremy do twarzy to jeden z podstawowych i najważniejszych kroków w naszej pielęgnacji. Dobrze nawilżona skóra, także od wewnątrz, sprawia, że twarz jest idealną bazą pod makijaż i nie będzie na niej widać żadnych suchych skórek po nałożeniu podkładu. Co więcej, nawilżona i odżywiona twarz to kluczowy krok do opóźnienia procesów starzenia i zachowania pierwotnej jędrności skóry, co w pewnym wieku zaczyna mieć kluczowe znaczenie. Dlatego o kremach nawilżających warto pamiętać już w wieku nastoletnim.

Kilka informacji o kremach do twarzy

kremy do twarzy premiumJak już zaznaczono wcześniej, w pielęgnacji twarzy kremy nawilżające odgrywają bardzo ważną rolę, szczególnie w pielęgnacji skóry suchej. Wielu kosmetologów zgodnie twierdzi, że ten typ cery nie jest najtrudniejszy w pielęgnacji, jednak by cera sucha wyglądała dobrze, potrzebne jest jej regularne nawilżanie, natłuszczanie, olejowanie czy inne kroki pielęgnacyjne, które jej właśnie odpowiadają. By skóra sucha była zadowolona, niezbędne będą dobre kremy do twarzy, na przykład Kremy do twarzy Premium, firmy specjalizującej się nie tylko w produkcji kremów nawilżających, ale i przeciwzmarszczkowych. Dodajmy, że skóra sucha jest podatna na szybsze procesy starzeniowe, wiotczenie i utratę jędrności. Poza kremami odżywczymi i nawilżającymi, cerę suchą powinno pielęgnować się również za pomocą innych kosmetyków wykazujących działanie nawilżające i rewitalizujące. Świetnie sprawdzą się takie kroki, jak esencja, którą nakładamy pod dobre serum odżywcze. Oba te etapy w pielęgnacji są często pomijane, niestety jest to błąd, szczególnie w pielęgnacji cery suchej, której trzeba dostarczyć, zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz odpowiedniej ilości składników odżywczych. Po nałożeniu serum czas oczywiście na ostatni krem, czyli kremy do twarzy. Powinien to być standardowy bogaty krem nawilżający i krem pod oczy. Raz na tydzień można nałożyć maseczkę w płachcie lub też maseczkę nawilżającą na noc. Pamiętajmy również, by pod makijaż nakładać nieco lżejszy krem.

Jak widać, owszem, skóra sucha wymaga pełnej pielęgnacji, zarówno rano, jak i wieczorem, jednak zazwyczaj ten typ skóry nie jest tak wymagający, jak skóra wrażliwa, która nie tylko wymaga specjalnej pielęgnacji, ale i jest bardzo wymagająca w stosunku do produktów, które na nią nakładamy. Muszą one być bardzo delikatne i najlepiej hipoalergiczne. Kremy do twarzy do skóry suche, jak i inne produkty, sera czy esencje, muszą być przede wszystkim bogate i bardzo odżywcze.