Korzystamy ze zbiorników modułowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Korzystamy ze zbiorników modułowych

Dostępne na rynku modułowe zbiorniki wykonane z metalu służą do magazynowania cieczy. Ze względu na zastosowanie odpowiedniego materiału, może się on nadawać zarówno do przechowywania wody pitnej, jak i agresywnych cieczy o objętości do kilku tysięcy metrów sześciennych. Konstrukcje takich zbiorników opierają się na płaskich i powtarzalnych segmentach, co odpowiada za znaczną elastyczność w przypadku konieczności rozbudowy. Co jeszcze warto wiedzieć na temat budowy oraz zastosowań zbiorników modułowych?

Jak działają zbiorniki modułowe?

nowoczesny modułowy zbiornikWykonane ze stali panele są lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Zastosowanie modułów pozwala na dostosowanie kształtu zbiornika do bieżących potrzeb. Sam czas niezbędny do wybudowania zbiornika może być nawet kilkukrotnie krótszy, niż w przypadku tradycyjnych zbiorników wykonanych z betonu. Jedną z innowacji takiej metody jest możliwość umieszczenia urządzeń technologicznych wewnątrz takiego zbiornika. Istotne znaczenie mają także wytrzymałe włazy wykonane ze stali i umiejscowione przy każdym ze zbiorników. Warto zdecydować się na nowoczesny modułowy zbiornik. Jest to rozwiązanie innowacyjne, szczególnie pod względem konstrukcji oraz zastosowanych materiałów. W ten sposób zarówno wytrzymałość, jak i solidność wykonania są cechami charakterystycznymi takich zbiorników. Zastosowanie stali nierdzewnej jako głównego materiałów gwarantuje ochronę oraz bezpieczeństwo przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo zbiorniki modułowe mogą służyć nie tylko do przechowywania wody, ale i cieczy agresywnych. W drugim przypadku zbiornik modułowy może stanowić efektywnie działający element oczyszczalni przepływowe czy sekwencyjnej. Dlatego warto wziąć pod uwagę ten rodzaj zbiorników na etapie projektowania oczyszczalni ścieków. Ze względu na budowę z powtarzalnych modułów, montaż zbiornika jest znacznie krótszy, niż w przypadku żelbetonowych odpowiedników. Dzięki modułom można dodatkowo łatwo powiększyć zbiornik.

Zastosowana do budowy wysokiej jakości stal sprawia, że konstrukcja wyróżnia się znacznym poziomem żywotności, co w efekcie będzie przekładało się na niski poziom kosztów eksploatacyjnych. Dużym atutem takiego materiału jest także możliwość odzyskania części ponoszonych kosztów w formie recyklingu, już po zakończeniu eksploatacji. Jedną z unikalnych cech zbiornika, poza jego rozbudową, jest możliwość jego ponownego zamontowania w innym miejscu. Natomiast sama wielkość jest dostosowana do konkretnych potrzeb klientów składających zamówienie.