Konsultacja u psychologa – Sosnowiec

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Konsultacja u psychologa – Sosnowiec

W życiu każdego z nas zdarzają się różne sytuacje, z którymi jest nam trudno sobie poradzić. Niestety problemy natury psychicznej oraz stany depresyjne są nadal w społeczeństwie mocno bagatelizowane, przez co osoby chore ukrywają swoje lęki i problemy. Pójście do psychologa czy psychiatry szczególnie w małych miejscowościach jest wręcz powodem do wstydu, ponieważ niektórzy sądzą, że tylko wariaci odwiedzają gabinety psychologiczne. To bardzo błędne i krzywdzące myślenie. Tak samo jak o nasze zdrowie oraz wygląd dbamy udając się do różnych specjalistów, tak i o nasze samopoczucie i rozwój osobisty powinniśmy zadbać poprzez spotkania z doświadczonym psychologiem czy terapeutą.

Indywidualne czy grupowe konsultacje psychologiczne?

konsultacja psychologiczna w SosnowcuJedni zapisują się na indywidualne sesje z psychologiem, aby przepracować pewne kwestie z dzieciństwa czy wieku dorosłego, z którymi samodzielnie nie są w stanie sobie poradzić. Inni z kolei udają się do psychologa po rozwodzie, zdradzie czy śmierci bliskiej osoby. Takie rozmowy z osobami postronnymi mogą naprawdę wiele wnieść do życia i zrozumieć pewne trudne kwestie czy zaistniałe problemy. Oczywiście z sesji mogą również skorzystać członkowie rodziny – małżonkowie, rodzice i dzieci, dla których codzienne rozmowy są trudne i kończą się kłótniami. Konsultacja psychologiczna w Sosnowcu może być prowadzona zarówno w stacjonarnym gabinecie, jak i w formie spotkań online. Ta druga opcja jest korzystna dla osób zabieganych, niemających zbyt wiele czasu na tradycyjne sesje. Jest to też rozwiązanie dla bliskich chorego, którzy chcą się jedynie skonsultować i sprawdzić, czy ich obawy są słuszne. Psycholog doradzi także, w jaki sposób powinni się zachowywać na co dzień, aby wspomóc bliską osobę zmagającą się z różnego rodzaju traumatycznymi przeżyciami, lękami czy depresją. 

Jeśli zmagamy się z trudnymi relacjami z małżonkiem, dzieckiem czy też rodzicem i chcemy naprawić wzajemne kontakty, to z pewnością warto zwrócić się do specjalisty, który pozwoli obu stronom się wygadać i lepiej zrozumieć. Takie terapie uczą wzajemnego szacunku i odpowiedniego komunikowania się czy wyrażania własnych potrzeb i oczekiwań względem drugiej osoby. Na początek można skorzystać z sesji indywidualnej a potem zdecydować się na grupowe spotkania rodzinne. Warto postawić na takie terapie, gdy mamy problemy z nastolatkiem. Lepiej wcześniej zacząć naprawiać relacje niż próbować ratować rodzinę, gdy jest już niestety za późno na zmiany albo nie ma chęci na pójście do psychologa.