Konserwacja rozrzutników do obornika

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Konserwacja rozrzutników do obornika

Rozrzutnik, którym transportujemy obornik powinien być odpowiednio przygotowany do tego, aby mógł pracować na polu. Jednym słowem co najmniej raz do roku warto poddać go konserwacji. Wiele sprzętów rolniczych tego wymaga, więc i w tym przypadku nie ma powodów do zdziwienia. Rozrzutnik powinien być konserwowany kilka dni po jego użyciu. Dzięki temu do następnej pracy z nim nie będzie trzeba się martwić kwestiami smarowania wszystkich części ruchomych oraz elementów płaskich z blachy. Rozrzutniki są bardzo ważne w rolnictwie.

Jak konserwować rozrzutnik?

rozrzutnik do obornikaRozrzutnik powinien być przede wszystkim dobrze nasmarowany. Chodzi o jego taśmy, a także wał, za pomocą którego obornik jest rozrzucany. Polecam zakupić olej do konserwacji maszyn przemysłowych. Dzięki temu rozrzutnik do obornika będzie w stu procentach odporny na korozję oraz rdzę. Tego typu oleje sprawią, że podczas następnej pracy części ruchome będą działać lżej. Rolnik zauważy to po tym, że taśmy nie będą się zacinać i rozrzutnik zostanie równomiernie wysypany na podłoże. Rozrzutnik do obornika ma także wiele części, które się nie ruszają. Mowa o blachach. Jest on zbudowany dość podobnie do zwykłej przyczepy. Tutaj nie zalecam wydawania pieniędzy na specjalistyczne płyny do konserwacji. Polecam udać się na stację benzynową i kupić dwa litry oleju napędowego. Wystarczy, że odpowiednio nasmarujesz rozrzutnik i woda, ani lód nie będą już dla niego żadną przeszkodą. Wykorzystaj do tego zwykły pędzel. Po przesmarowaniu rozrzutnik nie musi stać pod jakimś zadaszeniem. Wystarczy, że wał za pomocą którego podpina się go do ciągnika zostanie schowany do garażu, a nawet domu. Reszta sprzętu będzie w stu procentach odporna na wszystkie czynniki atmosferyczne, nawet na słońce. Zastosowanie oleju napędowego do konserwacji blachy nie sprawi, że farba, którą jest ona pomalowana odejdzie. Będzie się trzymać tak samo, jak przed wszystkim pracami konserwującymi. Jak wspominałem, konserwacja raz w roku w zupełności wystarczy.

Rozrzutnik za pomocą którego będziemy wyrzucać obornik powinien być odpowiednio do tego przystosowany. Chodzi o to, aby nie był zniszczony przez wodę oraz mróz. Jeśli dobrze go zakonserwujesz nie zdarzy się nic, co obniży jego wartość. Po pomalowaniu go niektórzy nawet nie będą mogli ocenić, ile lat ma dany sprzęt. Trzeba jednak pomyśleć o tym, gdzie przechować wał. Może to być pierwsze lepsze miejsce, w którym nie jest mokro, na przykład garaż lub jakieś niepotrzebne pomieszczenie w Twoim domu lub innym budynku.