Konsekwencje nienoszenia obuwia profilaktycznego

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Konsekwencje nienoszenia obuwia profilaktycznego

 

Każdy rodzic już od najmłodszych lat swojego potomka powinien zwracać uwagę na jego postawę. Powinien obserwować jego pozycje podczas leżenia, siadania oraz chodzenia. Niejednokrotnie zła postawa wpływa destrukcyjnie na rozwój kości i stawów, a to w późniejszym czasie może skutkować poważnymi konsekwencjami. Na bilansie u lekarza możemy dowiedzieć się o tym, czy dziecko ma płaskostopie – to poważna wada stóp, która powinna być zlikwidowana poprzez noszenie obuwia profilaktycznego.

Obuwie profilaktyczne konieczne przy płaskostopiu

obuwie profilaktyczne memoRodzic jest odpowiedzialny za zdrowie dziecka. Powinien natychmiast po tym, jak dowiedział się, że dziecko ma płaskostopie udać się z nim do ortopedy. Mimo, że kolejki są długie, to jednak warto. Ortopeda wówczas sprawdzi dokładnie wadę i da skierowanie na obuwie profilaktyczne memo to najlepsza firma, która produkuje buty przeznaczone dla dzieci z płaskostopiem. Warto więc w nią zainwestować. Konsekwencje tego, że pominiemy obuwie profilaktyczne w procesie rehabilitacji są poważne. Często dzieci ze względu, że na początku buty są nie wygodne nie chcą go nosić, musimy jednak przymusić dziecko do tego, aby wada się nie pogłębiała. Nienoszenie obuwia profilaktycznego powoduje to, że płaskostopie staje się coraz bardziej dotkliwe dla pozostałych kości i stawów. Rosną zwyrodnienia najpierw w stawie skokowym, kolanowym, a także biodrowym. Powodować to może nieprawidłowy rozrost, a także skrzywienie postawy nóg. Osoby, które mając płaskostopie nie nosiły butów profilaktycznych mogą odczuwać tego konsekwencje w życiu dorosłym poprzez kontuzje oraz bóle stawów. Są bardziej narażeni na uszkodzenia. Po pewnym czasie wpływa to negatywnie na stan kręgosłupa. Jest to poważna sytuacja, która prowadzić może to bolesnej choroby, jaką jest rwa kulszowa. Warto więc zastanowić się nad tym, czy opłaca się rezygnować z obuwia profilaktycznego? Firma memo jest dobrym producentem, który tworzy buty idealnie dopasowane do stopy. Są z materiałów elastycznych i dzięki temu lepiej się przyzwyczaić do chodzenia w butach profilaktycznych.

Widać więc, że nie warto zrezygnować z obuwia profilaktycznego w przypadku wady, jaką jest płaskostopie. Można, a nawet trzeba inwestować w zdrowie maluszka. Trzeba mu kupić buty, dzięki czemu w przyszłości nie będzie miał problemów ze stawami. Wraz z noszeniem obuwia warto wykonywać ćwiczenia zlecone przez ortopedę lub fizjoterapeutę. Tylko stosując ćwiczenia oraz nosząc obuwie na płaskostopie możemy pozbyć się tego poważnego problemu.