Kompleksowa terapia manualna metodą Bowena Warszawa

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Kompleksowa terapia manualna metodą Bowena Warszawa

Nowoczesne podejście do rehabilitacji uwzględnia obecnie kompleksowe podejście do pacjenta oraz zapewnienie mu komfortu. Powoli odchodzi się od przestarzałych metod, które wielokrotnie bywały bardzo bolesne, na rzecz pracy wyczulonej na potrzeby ludzkie oraz spełniające założenia medycyny uzupełniającej standardowe typy leczenia. Tak jest między innymi jeśli chodzi o terapię Bowena – nazywaną także manualną terapią holistyczną.

Nowoczesne sposoby leczenia – metody bowena warszawa

metoda bowena warszawaTwórcą metody Bowena jest australijczyk Tom Bowen, który od lat zajmował się dopracowaniem swojej techniki pracy. Mimo tego, że działał on na początku XIX wieku to swoim odkryciem i metodą pracy znacznie wyprzedził obecnych specjalistów i rehabilitantów, wykorzystując genialną moc dotyku oraz pobudzania ciała. Obecnie metoda Bowena cieszy się największą popularnością w krajach anglojęzycznych i tam jest powszechnie wykorzystywana w pracy z pacjentem w różnym wieku. Obecnie jednak w Polsce metoda bowena warszawa jest coraz bardziej popularna i w tej technice pracuje coraz więcej specjalistów. Zalet prozdrowotnych tej techniki jest bardzo wiele i dotyczącą one zdrowia całego ciała. Z powodzeniem może być ona stosowana w leczeniu różnych schorzeń u dzieci i młodzieży (nawet u noworodków, a także wcześniaków) oraz u osób dorosłych. W wielkim uproszczeniu terapia Bowena polega na rytmicznych i delikatnych ruchach wykonywanych dłońmi na ciele pacjent – każda sesja składa się z kilkunastu krótkich zabiegów w trakcie których następuje rozluźnienie mięśni i stawów oraz pobudzenie określonej partii ciała. Metoda stymuluje organizm do odnowy oraz procesu zdrowienia. W metodzie terapeuta opiera się na tak zwanym samozdrowieniu – w trakcie terapii stara się nakłonić organizm do wejścia w odpowiedni stan pobudzenia oraz za pomocą dotyku leczy. Niewątpliwą zaletą zabiegów w metodzie Bowena jest fakt, że ćwiczenia można wykonać albo na potrzeby konkretnego schorzenia czy dysfunkcji (na przykład przy porażeniu mózgowym u dzieci), ale również po prostu dla poprawy kondycji całego ciała u osób dorosłych.

Terapia Bowena jest polecana przy różnych dolegliwościach. Korzyści są widoczne zarówno przy bólach stawów i mięśni, nieprawidłowym napięciu ciała (wzmożonym lub obniżonym), dysfunkcjach ruchu i ośrodkowego układu nerwowego, jak również przy schorzeniach takich jak nadpobudliwość z deficytem uwagi u dzieci (czyli potocznie nazywane ADHD), problemach na tle stresowym, bólach psychosomatycznych czy depresji.