Kompetentne biuro rachunkowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Kompetentne biuro rachunkowe

W stolicy Polski znajduje się bardzo dużo firm, które z uwagi na specyfikę i zasięg swojej działalności, potrzebują dobrego biura księgowego, które zaspokoi wszystkie ich potrzeby. Przedsiębiorcy potrzebują kompleksowej usługi księgowej, która jest połączona z kadrami, płacami i jeszcze doradztwem podatkowym. Za taką usługę wielu z nich jest gotowych zapłacić nawet wyższą cenę ponieważ w księgowości liczy się profesjonalizm. 

Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego? 

biuro rachunkowe w warszawie na woliWielu przedsiębiorców zadaje sobie to pytanie, ponieważ obawiają się nierzetelności ze strony pracowników. Teoretycznie w biurach rachunkowych powinny być zatrudniani jedynie specjaliści, czyli osoby z kierunkowym wykształceniem wyższym i przynajmniej kilkuletnim doświadczeniem, ale w rzeczywistości bywa różnie. Dobry księgowy powinien się systematycznie szkolić i podnosić swoje umiejętności oraz na bieżąco śledzić wszelkie zmiany w przepisach i ustawach, ponieważ w tej branży niemalże każdego roku Ministerstwo Finansów wprowadza jakieś nowelizacje, które w znaczący sposób wpływają na wypełnianie swoich obowiązków przez księgowych. Dla przedsiębiorców z okolic stolicy Polski, biuro rachunkowe w Warszawie na Woli jest dobrym strategicznie miejscem, ponieważ umożliwia łatwy dojazd. Jest to istotna kwestia, ponieważ czasem bywa, że przedsiębiorca musi się pojawić w biurze nawet kilka razy w miesiącu, a dla niego z pewnością czas to pieniądz. W dobrych biurach, z pewnością znajdziemy doświadczonych księgowych, którzy na co dzień zajmują się rozliczaniem klientów i sporządzaniem niezbędnych zestawień. Do ich głównych obowiązków należy prowadzenie książki przychodów i rozchodów dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz pełnych ksiąg rachunkowych dla spółek. Zgodnie z ustawą o rachunkowości, księgowy musi prowadzić pełną księgowość także dla jednoosobowych firm, które uzyskują roczne dochody przekraczające ustalony limit w wysokości dwóch milionów euro. O takich kwestiach nie musi wiedzieć przedsiębiorca, ale na pewno musi wiedzieć księgowa. 

Jedną z głównych zalet, która decyduje o podjęciu decyzji o współpracy z biurem rachunkowym, jest kwestia ceny, ponieważ usługi księgowe są znacznie tańsze niż całościowy koszt zatrudnienia samodzielnego pracownika na etacie. Minusem jest na pewno fakt, że nie mamy na wyłączność księgowej, ale mamy z nią stały kontakt i możemy od niej wymagać spełnienia tych samych obowiązków co od samodzielnej księgowej w firmie. Najtańsza usługa kosztuje zaledwie sto pięćdziesiąt złotych.