Karykatury jako pomysł na zabawne prezenty

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Karykatury jako pomysł na zabawne prezenty

Czasami gdy szukamy prezentu dla bliskiej nam osoby spędzamy długie godziny na czytaniu internetowych porad o tym, jaki najlepszy prezent wybrać. Jeśli chodzi o naszego najlepszego przyjaciela wiele pomysłów może okazać się zbyt pompatycznych. Nie kupimy dla niego modnego krawata, nie wybierzemy dla niej gustownej garsonki, jeśli wiemy, że takie upominki na nic zdadzą się naszym przyjaciołom.

Karykatura – prezent dla dowcipnisia

dobre karykatura ze zdjęciaGdy mamy obdarować kogoś naprawdę nam bliskiego, kto zawsze rozśmiesza nas do łez swoimi żartami, i kto często żartuje sam z siebie, trafionym prezentem może być… karykatura! Nie musimy zaciągać naszego solenizanta do artysty i kazać mu z zamkniętymi oczami pozować, by sprawić mu taką niespodziankę. Niemal każdy karykaturzysta oferuję narysowanie zabawnej podobizny ze zdjęcia. Najlepiej jeśli wyślemy kilka zdjęć naszego przyjaciela, wtedy karykaturzysta będzie miał lepszy obraz danej osoby, lepiej odda jej podobiznę, ale będzie też miał lepszy wgląd w charakterystyczne cechy wyglądu, które wyolbrzymia się w karykaturach. Żeby prezent wyszedł nam na dobre karykatura ze zdjęcia musi przede wszystkim przypominać tego, kto ją dostanie. Nawet najzabawniejszy portret nie będzie tak zabawny, jak ten, na którym widać, że jesteśmy my sami. Dodatkowo jeśli sami znamy zabawne przywary naszego przyjaciela możemy wspomnieć o tym artyście, by efekty jego pracy były jeszcze zabawniejsze. Mogą być to też rzeczy zupełnie pozytywne, ale wpływające na lepszą jakość karykatury – może nasz przyjaciel jest zagorzałym fanem piłki nożnej? Karykaturzysta może narysować jego portret na tle stadionu. Nasza przyjaciółka jest wokalistką w zespole? Jej portret może przedstawiać jak śpiewa w gronie mdlejących z zachwytu fanów. Jeśli jesteśmy pewni, że nie urazimy tym uczuć naszego przyjaciela – kibica możemy kazać narysować w koszulce przeciwnej drużyny, a naszą przyjaciółkę – jako miauczącego na płocie kota. By nieco załagodzić prześmiewczy ton prezentu dobrym pomysłem może być wręczenie karykaturzyście także naszego zdjęcia – by obok przerysowanego przyjaciela widniał nasz portret w krzywym zwierciadle.

Pamiętajmy o tym, że takie prezenty nie są dla wszystkich. Dobrze sprawdzą się jako pomysł na upominek dla zabawnego przyjaciela z dystansem do siebie. Jednak wręczenie takiej karykatury naszemu surowemu prezesowi, lub naszej teściowej może skończyć się dla nas mało wesoło. Takie obrazki najlepiej trzymać tylko w swojej głowie, niż kazać przelać na płótno. Oczyma wyobraźni i tak widzimy karykatury takich ludzi lepiej, niż najzdolniejszy artysta.