Kąpiel w dwutlenku węgla – właściwości

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Kąpiel w dwutlenku węgla – właściwości

 

Kąpiele gazowe w naturalnym dwutlenku węgla pozyskiwanym ze źródeł wody mineralnej, to teraz temat numer jeden, jeżeli chodzi o sanatoria i inne uzdrowiska, wpływ suchych kąpieli w dwutlenku węgla jest naprawdę kojący dla organizmu, serca, wszelkich schorzeń pod kątem kardiologicznym oraz reumatoidalnym, dodatkowo też warto zapisać się na tego typu zabieg, gdyż wzmacnia on skórę, obniża ciśnienie krwi, same dobroci. 

Jak działa sucha kąpiel na organizm?

kąpiel sucha w CO2Przede wszystkim rozszerza ona naczynia krwionośne tętnicze i włosowate, sprawiając, ze niweluje ona nadciśnienie tętnicze krwi – to po pierwsze, dlatego chorzy przewlekle na nadciśnienie tętnicze powinni je zbijac własnie w ten sposób, gdyż jest to najlepsza metoda na tego typu problemy kardiologiczne. Warto wiedzieć, że kąpiel sucha w CO2 świetnie wspomaga działanie naczyń krwionośnych, rozszerzają się one. jeżeli mamy zmniejszoną tolerancję na zimno, to również warto zapisać się na tego typu kąpiel w dwutlenku węgla, zalecane jest to również dla osób, które mają odmrożenia, genialnie wspomagają właśnie wszystko co opiera się na problematyce naszych naczyń krwionośnych. kąpiel sucha ma genialne działanie uspokajające i odprężające, podobnie jak na przykład sauna, świetnie odpręża, możemy być także senni po sesji, gdyż obniża ona ciśnienie tętnicze krwi. Ponadto tego typu kąpiel obniża stężenie cukru we krwi czy ma działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne, warto o tym pamiętać. Są oczywiście odpowiednie przeciwwskazania do korzystania z kąpieli suchych w dwutlenku węgla, przede wszystkim, pod żadnym pozorem nie wolno korzystać z tego typu udogodnień kobietom w ciąży, bo może to być pierwszy krok do poronienia ciąży czy do urodzenia martwego dziecka. po drugie nie wolno korzystać z suchej kąpieli osobom, które cierpię na hemofilię, nowotwory złośliwe, brak krzepliwości krwi, problemy z nerkami oraz wątrobą , wtedy to jest absolutnie zakazane dla tych konkretnych właśnie osób, z podobnymi schorzeniami. Dlatego zanim się zapiszemy na odpowiedni zabieg suchej kąpieli warto najpierw zrobić badania czy możemy z tego skorzystać.

Ponieważ jeden zabieg nam nie zaszkodzi, ale systematyczne korzystanie z kąpieli w dwutlenku węgla, może naprawdę przynieść opłakane skutki osobom, które mają powyższe choroby przewlekłe. Pamiętajmy też o odpowiednim stroju, pod żadnym pozorem nie możemy wchodzić do komory z biżuterią i niekonieczne jest zdjęcie ubrań wierzchnich. Po sesji na pewno będziemy uspokojeni i ukojeni, na pewno.