Jakie wybrać legowisko dla naszego psa?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jakie wybrać legowisko dla naszego psa?

Zachowajmy spokój psa podczas cieplejszych miesięcy. Wiele ras psów olbrzymich uwielbia chłodny wygląd drewnianej podłogi, a nawet betonowej podłogi, szczególnie w cieplejszych okresach które mogą być trudne dla ich skóry, mięśni i stawów. Często spotyka się, że psy śpiące na twardych powierzchniach budzą się z większym bólem stawów, tworzeniem się kalusa, podczas gdy ich ładne, miękkie legowisko nie jest używane do zimy. Dzięki licznym dostępnym opcjom chłodzenia, takim jak przewiewne legowisko dla zwierząt domowych.

Duże i wygodne legowiska dla psów

duże legowisko dla psaPies nie musi spać na podłodze, może na samo chłodzącej podkładce dla zwierząt domowych. Opcje obejmują wkładki żelowe podobne do nowszych legowisk, a także podnoszone duże legowisko dla psa które zapewnia wsparcie i wysokość nad ziemią przy dobrym przepływie powietrza. Rozważmy preferencje swojego psa dla jego wygody. Jednym ze sposobów znalezienia idealnego łóżka dla naszego olbrzymiego psa jest zwrócenie uwagi na to, jak i gdzie lubi spać, i czy grzebie się, tuli lub leży płasko na boku? Czy wybiera spanie na kanapie, czy na chłodnej, twardej podłodze? Na przykład, jeśli mamy zwierzaka, który lubi kopać, gniazdować, tulić się lub spać zwinięty w kłębek, możemy rozważyć legowisko z poduszką z podparciem. Jeśli woli twardszą powierzchnię, poszukajmy twardego legowiska piankowego lub nawet maty żelowej, która zapewni zarówno poduszkę, jak i chłodną powierzchnię. Duże rasy psów potrzebują dużych i bardzo dużych legowisk dla wygody. Ogólnie sugerujmy się, aby łóżko dla ras olbrzymich było o około jedną czwartą dłuższe niż w chwili, gdy się kładą, i o tę samą proporcję szerszą niż są wysokie. Zapewnia to łóżko, na którym można wygodnie rozłożyć się bez konieczności zwijania się, jeśli tego nie zrobi. Aby ułatwić czyszczenie i przedłużyć żywotność legowiska, poszukajmy łóżek dla psów z wodoodporną wyściółką pod zmywalnym pokrowcem. Materiał na zewnętrzną okładkę może być dowolny, od jeansu przez płótno po welur.  Kluczem jest upewnienie się, że wytrzyma pranie w pralce.

Jeśli nie mamy pewności, które legowisko dla psa wybrać, wybierzmy kilka. Ogólnie zaleca się, aby rodzice zwierząt domowych z psami rasy gigantycznej ustawili więcej niż jedno legowisko w domu. Na przykład powinno być takie, gdziekolwiek rodzina się zbiera, by spędzać wolny czas, jedno, w którym pies lubi spędzać noc, i jedno w okolicy domu, w której pies wybiera się spać. Wybór odpowiedniego legowiska na pewno doceni nasz pupil i z pewnością dobije się to pozytywnie na jego zdrowiu.