Jaki wybrać sprzęt sportowy?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jaki wybrać sprzęt sportowy?

Zima rozleniwia każdego. Za oknem deszcz albo śnieg, minusowe temperatury i zupełnie nie chce się wychodzić na dwór. Do tego trzeba dodać święta, Nowy Rok i mamy rozleniwiającą mieszankę. Ale przecież wcale nie musisz wychodzić z domu na dwór czy nawet na siłownię, żeby poćwiczyć! Jeśli tylko masz w domu kilka metrów kwadratowych wolnej przestrzeni z powodzeniem możesz pomyśleć o stacjonarnych maszynach do ćwiczeń.

Jaki sprzęt sportowy będzie najlepszy?

sprzęt sportowy sklepZależnie od tego, czy masz wolny pokój na sportowe akcesoria czy może jedynie mały kąt w rogu pokoju oraz od tego jakie masz fundusze, musisz dobrze się zastanowić czego potrzebujesz. Jeśli masz cały pokój, warto zrobić małą siłownię. Na środku atlas, pod oknem regał z hantlami i sztangami oraz ławeczka regulowana, którą można stosować zarówno prosto jak i skośnie. Ponadto, jeśli nie chcesz wychodzić w zimę, warto mieć bieżnię, rower stacjonarny lub orbitrek, zależnie od tego, co lubisz. Jeśli masz mało miejsca, to powinieneś spróbować wygospodarować miejsce na bieżnię, rower lub orbitrek oraz ławeczkę i przy niej trzymać też hantle i sztangi. Jeśli naprawdę masz tylko jedno małe miejsce, to musisz wybrać, czy bardziej zależy Ci na kardio, a więc bieganiu, jeździe na rowerze, czy na treningu siłowym, a więc podnoszeniu ciężarów. Jeżeli nie zależy Ci tak bardzo na treningu wytrzymałościowym, wybierz ławeczkę. Innym sposobem jest po prostu mimo wszystko przełamanie się i bieganie na zewnątrz. Wbrew pozorom to świetny sposób na orzeźwienie z rana czy w ciągu dnia i minusowe temperatury nie przeszkadzają aż tak, jak mogłoby się wydawać. Jest to kwestia dobrego ubioru. Jeśli chcesz kupić sprzęt sportowy sklep odpowiedni dla Ciebie nie będzie trudny do znalezienia. Możesz wybrać zarówno stacjonarny, gdzie możesz wszystkiego dotknąć, zobaczyć jak działa, podpytać sprzedawcę, jak i internetowy, gdzie możesz po prostu wygodnie wybrać, co chcesz i z kawką w ręku czekać na przesyłkę.

Sport to zdrowie. Najważniejsza jest motywacja i nieustępowanie w działaniu. Gdy na dworze zimno, ciemno, wietrznie i do tego pada deszcz czy śnieg, zrozumiałe jest, że się nie chce. Jest na to jednak rozwiązanie i nie musi to być siłownia w centrum, do której też trzeba dojeżdżać, tracąc dużo czasu. Możesz postawić odpowiednie dla Ciebie urządzenia we własnym domu i robić to wtedy, kiedy naprawdę możesz. Własna siłownia to same zalety – wstajesz i już jesteś na siłowni, włączasz muzykę, jaką chcesz, masz zawsze wolny sprzęt i nie musisz czekać, aż ktoś skończy (chyba, że żona lub mąż wkręcą się w trening), a zakup sprzętu sportowego jest prosty i przyjemny.