Jaki prezent na komunię świętą?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jaki prezent na komunię świętą?

 

Kiedyś wybór prezentu na pierwszą komunię świętą był chyba mniejszym problemem. Obecnie wybór jest tak szeroki, że naprawdę trudno się zdecydować. Tym bardziej, że dzieci również stały się bardziej wybredne. Warto więc dobrze się zastanowić, dopytać u źródła, zanim wyruszy się na zakupy. Oczywiście, komunia święta powinna mieć inny wymiar, niż materialny, ale od lat jest tak, że podarunki na tę okazję stały się nieodłącznym elementem majowego święta.

Zegarek wciąż może być ciekawym prezentem

zegarki na prezentKiedyś rower, zegarek, może radio. Dzisiaj ten wybór sięga już wielu innych sklepowych półek, na których znajdujemy niemal nieograniczone możliwości. Zdarza się, że zamiast prezentu dziecko dostaje kopertę z gotówką, ale może jednak lepiej przyjść z konkretnym podarunkiem. Na co się zdecydować? Zacznijmy od skromniejszych propozycji. Bransoletka, łańcuszek z medalikiem i grawerunkiem – to wciąż popularna propozycja. Podobnie zresztą jak zegarek. Również dziś czasomierze pojawiają się wśród komunijnych podarunków. Czasem nawet w sklepach internetowych czy stacjonarnych można znaleźć specjalnie przygotowaną półkę z hasłem: „zegarki na prezent komunijny”. Przy wyborze warto się kierować zasadą uniwersalności. Pamiętajmy, kupujemy zegarek dla kilkulatka, ale ma on służyć przez dłuższy czas. Może warto więc wybrać raczej stonowany, choć młodzieżowy model. Do wyboru są propozycje od wielu producentów, wśród nich zarówno zegarki elektroniczne, jak i kwarcowe. Poszukajmy modelu, który jest trwały i zapewnia jakość. Musi też być atrakcyjny wizualnie i to zarówno teraz, jak również za kilka lat. Oczywiście w przypadku zegarka także można umieścić na nim grawerunek z pamiątkowym wpisem. Co jeszcze sprawdzi się jako komunijny prezent? Tradycyjnie, rower także będzie dobrym pomysłem. Warto jednak skonsultować tę kwestię z dzieckiem czy jego rodzicami, ponieważ chodzi o rozmiar, kolory czy rodzaj sprzętu. Inne komunijne propozycje prezentowe to elektronika, choćby smartwatche czy laptopy. Także warto zwracać uwagę na jakość produktu, by służył przez lata.

Oczywiście sporą popularnością cieszą się również prezenty z gatunku sportowych. Oprócz wspomnianych już rowerów do wyboru macie hulajnogi, deskorolki czy rolki. Quady też się zdarzają, choć to już chyba spora przesada. Często dzieciaki dostają także drony. Oczywiście na początek są to nieskomplikowane urządzenia, które mają raczej służyć do zabawy i nauki obsługi. Niewykluczone, że od prostego drona zacznie się dłuższa przygoda z tym sprzętem.