Jak zwindykować międzynarodowe należności?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jak zwindykować międzynarodowe należności?

W dzisiejszych czasach mamy możliwość prowadzenia biznesu na terenie całego kontynentu. Dzięki temu, że należymy do wspólnoty państw europejskich możemy swobodnie przemieszczać się pomiędzy krajami i prowadzić w nich interesy.  Możemy również współpracować biznesowo z firmami na całym świecie. Mamy taką wolność gospodarczą, jakiej jeszcze nigdy nie mieliśmy. Czasem zdarza się, że mamy też dłużników, którzy działają w innym państwie. Jak wówczas windykować takie należności? Tak samo jak krajowe – z pomocą wyspecjalizowanej w tym firmy.

Windykację zagraniczną trzeba zlecić specjalistom

windykacja należności we francjiBardzo często jest tak, że firmy działające w branżach transportowych mają kłopoty z terminowymi płatnościami, które mają spłynąć z zagranicy. Wszystko dlatego, że polska firma wykonuje zlecenia transportowe czy przewozowe na rzecz zagranicznej firmy, a ta potem zwleka z płatnościami do maksimum. Dlatego wiele firm transportowych i nie tylko zresztą korzysta dzisiaj z usługi międzynarodowego faktoringu – ale to temat na zupełnie inny artykuł. Jeśli natomiast pojawiają się należności, które nie są spłacane, wówczas koniecznością jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy windykacyjnej. Dla profesjonalistów działających na skalę międzynarodową nawet windykacja należności we Francji czy w dowolnym innym kraju nie stanowi żadnego problemu. Polskie firmy windykacyjne współpracują z zagranicznymi kancelariami windykacyjnymi, dzięki czemu bardzo często nawet nie muszą wysyłać w tym celu delegacji. Doskonałym przykładem w tym zakresie jest właśnie windykacja należności we Francji, która przebiega praktycznie bezkonfliktowo. Nasi polscy specjaliści kontaktują się ze swoimi francuskimi współpracownikami i tam prowadzone są wszystkie działania. A jeśli pisma, ponaglenia i osobiste wizyty nie przynoszą żadnych rezultatów to wówczas sprawa trafia na francuską wokandę. A tam nie ma pobłażania dla dłużników, a przede wszystkim dla tych, którzy nie chcą płacić kontrahentom w innych krajach. I po kilku tygodniach sprawa zostaje załatwiona

Wydawać by się mogło, że windykowanie kontrahenta z innego kraju jest trudne albo niemożliwe do zrealizowania. Nic bardziej mylnego, bo jest to tak samo proste jak windykacja krajowa. Trzeba tylko zgłosić się do firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie. Na pewno nie ma sensu robić tego na własną rękę, bo nikt nie potraktuje nas poważnie. Poza tym duże firmy, które mają zagranicznych dłużników nawet nie mają czasu na to, żeby samodzielnie zajmować się taka windykacją.