Jak wybrać odpowiedni pomnik?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jak wybrać odpowiedni pomnik?

W życiu każdego z nas dochodzi do straty. Żałoba jest okresem, który naprawdę ciężko znieść, równie trudno decydować jest o tym, jaki pomnik powinien stanąć na grobie zmarłej osoby. Przychodzi jednak moment, w którym podejmujemy taką decyzję, a jest ona bardzo ułatwiona, gdy wybierzemy usługi profesjonalnej firmy kamieniarskiej. Poza gotowymi projektami firmy kamieniarskie oferują nam szereg usług, dzięki którym sprawimy naszym zmarłym bliskim naprawdę piękny pomnik.

Jaki nagrobek wybrać?

pomniki szczecinZ usług firm kamieniarskich korzystają również ci, którzy chcą odnowić istniejący już nagrobek lub dołączyć do niego dodatkowy element. Firmy kamieniarskie wykonują nie tylko pomniki, lecz także krzyże lub napisy, a nierzadko również fotografie nagrobkowe. Istnieje także możliwość dokupienia pojedynczych liter – na wypadek, gdyby część dotychczasowych uległa zniszczeniu. Jeśli interesują nas eleganckie pomniki Szczecin jest miastem, w którym znajduje się dużo fachowych firm kamieniarskich. Mogą one wykonać dla nas projekt na bazie naszego pomysłu lub zaoferować własny, gotowy plan. Ceny każdego projektu ustalane są indywidualnie, w zależności od ilości zużytego materiału oraz jego rodzaju. Firmy kamieniarskie oferują kompleksowe realizacje: od projektu, aż po montaż. Profesjonalne przedsiębiorstwa są nam w stanie zagwarantować projekt 3D, który pozwoli nam obejrzeć pomnik w pełnej krasie, jeszcze przed jego wykonaniem. Decydując się na nagrobek, możemy zdecydować, z jakiego materiału ma być on wykonany. Najbardziej popularne są nagrobki wykonane z czarnego granitu, jednak do ich wykonania stosuje się także kompozyty kwarcowe, marmur czy piaskowiec. Dostępne są unikalne wzory i kształty, od klasycznych i tradycyjnych, po nowoczesne i ekskluzywne. Mamy również możliwość zakupienia nagrobków dziecięcych. Coraz częściej klienci decydują się na nagrobki z rzeźbą, jednak ich wykonanie trwa zdecydowanie dłużej – wynika to głównie z precyzyjnego wykonania takich zamówień. Dostępne są również nagrobki na urnę, które nie zajmują dużo miejsca – są niewielkie, lecz wciąż eleganckie. Firmy kamieniarskie oferują również renowację i odnawianie starych nagrobków. 

Zakup odpowiedniego nagrobka to ciężka decyzja. Istnieje na szczęście wiele profesjonalnych firm kamieniarskich, które dysponują wieloma gotowymi projektami. Możemy z nich skorzystać, jednak możemy również zdecydować się na realizację własnego projektu. Obecnie nagrobki wykonuje się z wielu różnych materiałów, a kształt czy wielkość ograniczona jest jedynie dostępnym na cmentarzu miejscem.