Jak używać korki pneumatyczne?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jak używać korki pneumatyczne?

Instalacje, przez które przepływa ciecz, są bardzo mocno zagrożone wyciekami. Mogą one powodować, że z danej instalacji praktycznie nie będzie dało się prawidłowo korzystać. W takim przypadku konieczne jest znalezienie dobrego sposobu na uszczelnienie danej instalacji.

Zastosowania korków pneumatycznych

korki pneumatyczne do rurInstalacje, przez które przepływają różnego rodzaju ciecze, takie jak kanalizacja, instalacja wodociągowa, czy też instalacje produkujące substancje chemiczne, są bardzo mocno narażone na powstanie wycieków. Wycieki takie mogą skutkować, że korzystanie z danej instalacji będzie praktycznie niemożliwe, lub też, może to powodować znaczny spadek wydajności pracy zakładu produkcyjnego. W przypadku wystąpienia wycieków takich instalacji najważniejszy jest czas, dlatego też należy zrobić wszystko, aby dana instalacje jak najszybciej uszczelnić, tym samym minimalizując negatywne następstwa wycieków. Można w tym celu wykorzystywać korki pneumatyczne do rur. Korki pneumatyczne to niewielkie rozmiarowo elementy uszczelnieniowe, które są obecnie bardzo popularne. Korzystają z nich przede wszystkim profesjonaliści, do jak najszybszego uszczelnienia różnych instalacji opartych o przepływ medium ciekłego. Korki takie, stworzone są najczęściej z kauczuku naturalnego i mogą one być bardzo zróżnicowane względem siebie. To znaczy istnieją korki różniące się kształtem, ale przede wszystkim rozmiarami, które mogą być naprawdę mocno zróżnicowane. Dzięki temu, korki pneumatyczne można wykorzystywać do uszczelniania ubytków w rurach o bardzo różnych rozmiarach. Co więcej, sam sposób używania takich właśnie korków jest bardzo prosty i intuicyjny. Aby uszczelnić z ich pomocą daną rurę, wystarczy odciąć chwilowo przepływ cieczy w danej instalacji i zamontować korek w danym ubytku w rurze. W ten sposób bardzo szybko można przywrócić właściwą wydajność danej instalacji. Korki pneumatyczne mogą być wykorzystywane zarówno do trwałego uszczelniania danej instalacji, jak i do tymczasowego, do momentu aż możliwe będzie załatanie ubytków w danym rurociągu na przykład za pomocą spawarki. Wszystko to sprawia, że popularność korków pneumatycznych w użytku profesjonalnym ciągle rośnie, coraz częściej sięgają po nie także osoby prywatne, skuszone możliwością szybkiego uszczelnienia rury. 

Instalacje, przez które przepływa medium w postaci cieczy, są bardzo narażone na stępowanie wycieków. Zazwyczaj są one spowodowane przez mikrouszkodzenia ścianek rury. W takim wypadku bardzo ważne jest, aby te mikrouszkodzenia w jak najszybszy sposób odpowiednio uszczelnić.