Jak uszczelnić turbinę?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jak uszczelnić turbinę?

Jest wiele części mechanicznych, które poprawiają wydajność samochodu, ale najważniejsze z nich to zdecydowanie turbiny. Dzięki nim samochód nie tylko może osiągać większa wydajność, ale także może zużywać mniej paliwa w czasie intensywnej pracy. W związku z tym bardzo ważne jest odpowiednie dbanie o turbiny, na przykład poprzez jej uszczelnienie.

Co zawiera zestaw do uszczelnień Turbo?

nowe uszczelki turbinyWielu kierowców sądzi, że to sinik odpowiada za osiągi danego samochodu co jednak nie jest prawdą. Równie ważną rolę w tym kontekście odgrywa bowiem turbosprężarka, która dostarcza silnikowi dodatkowej mocy. Mało tego, turbiny mogą sprawić, że pomimo intensywnego trybu użytkowania samochodu nie będzie ona zużywał zbyt dużych ilości paliwa – dlatego tak ważne jest dbanie od dobry stan techniczny tej części mechanicznej. Dać o nią można na kilka sposobów, ale najlepiej jest to zrobić kupując nowe uszczelki turbiny bowiem najczęściej tracą swoją wydajność na skutek nieszczelności i przedostawania się do wnętrza tej części mechanicznej zanieczyszczeń. Jeżeli do najważniejszej części turbosprężarki, czyli rdzenia, dostaną się zanieczyszczenia takie jak olej napędowy czy paliwo, może to doprowadzić do korozji rdzenia i uniemożliwić mu prawidłową pracę. Główne objawy takiej usterki to niebieski dym wydobywający się z rury wydechowej, ale z czasem mogą dojść kolejne, bardziej kłopotliwe stopniowo uniemożliwiając normalne używanie samochodu. Przed tym mogą nas jednak uchronić nowe uszczelki turbiny, dzięki którym uchronimy rdzeń naszej turbiny przed przedostawaniem się do niego zanieczyszczeń. W skład typowego zestawu uszczelek wchodzą elementy uszczelniające poszczególne elementy turbiny, takie jak katalizator, kolektor wydechowy, przewód odpływowy czy zasilający. Jeżeli wiec zakupimy dobrej jakości zestaw uszczelek, będziemy mogli kompleksowo zadbać o turbosprężarkę w naszym aucie. Oczywiście należy pamiętać o tym, żeby takie uszczelnienia turbiny wykonać odpowiednio wcześnie, jeszcze przed zauważaniem jakichkolwiek nieprawidłowości w jej działaniu. Należy także zwracać uwagę na jakość wykonania uszczelek do turbosprężarek. Powinny być one odporne na wszystkie czynniki, które są typowe dla samochodu, takie jak wysokie temperatury czy kontakt z paliwem czy olejem napędowym.

Turbosprężarki to bardzo ważne części, mające duży wpływ na osiągi samochodu. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dbać o prawidłowy stan techniczny tych części. Szczególnie istotne jest chronienie turbosprężarek przed wyciekami oleju i paliwa.