Jak działa urządzenie do monitorowaniania bólu?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Jak działa urządzenie do monitorowaniania bólu?

 

Opracowanie urządzenia do monitorowania bólu przeznaczone jest dla najmłodszych, a więc ma szerokie zastosowanie przy monitoringu noworodków. Jest to bardzo ważne, ponieważ młody organizm nie potrafi jednoznacznie wskazać, czy coś go boli czy też nie. Monitorowanie bólu metodą wizualną nie jest proste, dlatego też stworzono specjalne urządzenia, które łatwiej będą wskazywać na taką sytuację. A jak to działa? warto zapoznać się z tym poniżej.

Na czym polega monitorowanie bólu?

stałe Monitorowanie bóluZmienność rytmu serca odzwierciedla aktywność autonomicznego układu nerwowego w organizmie. Ośrodki współczulne i przywspółczulne w odpowiedzi na bolesne lub stresujące bodźce można zmierzyć za pomocą różnych odstępów rytmu serca. Po opracowaniu zautomatyzowanego wskaźnika oceniającego ton przywspółczulny u dorosłych, można dostosować tę technologię do noworodków. Analiza systemu pracy pediatrycznego oddziału intensywnej terapii wykazała konieczność potrzeby takiej aplikacji, bo stałe monitorowanie bólu pomaga dzieciom przetrwać najgorszy czas. Lekarz wówczas będzie wiedział, w jaki sposób leczyć, jak postępować z chorym i jaką dawkę leków przeciwbólowych zastosować w danej sytuacji. Postęp techniczny doprowadził do tego, że dwa konkretne urządzenia wyświetlają unikalny wskaźnik, jakim jest noworodkowa ocena przywspółczulna, dzięki czemu lekarz jest w stanie ocenić rodzaj bólu, a wyróżniamy ich kilka. Należą do nich długotrwały ból, ostry ból, tępy ból i dyskomfort. System jest bardzo dobrym wsparciem decyzyjnym dla personelu medycznego. Konieczne są długoterminowe badania w celu oceny korzyści tego systemu, jednak coraz więcej szpitali stosuje go. Skoro system sprawdza się na dorosłych, musi sprawdzać się i na noworodkach. Stałe monitorowanie bólu jest przydatne również dla osób, które uległy śpiączce, są przykute do łóżka, niepełnosprawne i sparaliżowane. To dla ludzi po wypadkach, którzy nie są w stanie powiedzieć, czy coś ich boli czy też nie. Warto dodać, że na rynku pojawiają się aplikacje do domowego użytku. Już rodzice mogą monitorować ból swojego niemowlęcia.

Dzięki systemom ból można monitorować zdalnie w dowolnym miejscu i czasie przez pracowników służby zdrowia i użytkowników domowych za pomocą aplikacji mobilnej lub nawet aplikacji internetowej. To nic innego, jak cyfrowy pomiar różnych parametrów fizjologicznych pacjenta, które są przekształcane na dane dotyczące bólu. Ocena bólu u tych, którzy nie są w stanie się porozumieć, stanowi wyzwanie, ale dziś mamy możliwość rozpoznania stanu drugiej osoby dzięki innowacyjnym technikom.