Izolacja pianką PUR

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Izolacja pianką PUR

Nie da się ukryć, że poddasze to miejsce bardzo ważne w budynku z punktu widzenia termoizolacji. Trzeba przyznać, że przez poddasze z wnętrza naszego domu może uchodzić bardzo dużo ciepła. W związku z tym warto by było pomyśleć o zainwestowaniu w odpowiednie warstwy termoizolacyjne, które pozwolą na dokładne zabezpieczenie poddasza. Obecnie do ocieplenia tego fragmentu domu wykorzystuje się najróżniejsze rozwiązania. Niektóre mogą zadziwiać swoją skutecznością.

Efektywna izolacja termiczna na poddaszu

ocieplanie poddaszy przemyślGdy stosujemy w naszych domach ogrzewanie konwekcyjne to należy wiedzieć, że ciepło zaczyna unosić się ku górze. Uruchomienie grzejników sprawia, że powietrze jest podgrzewane i zaczyna krążyć w pomieszczeniu. W efekcie możemy liczyć na to, że będziemy odczuwać przyjemne ciepło, ale tylko pod warunkiem, że pomieszczenie jest zabezpieczone przed jego utraceniem. Jeśli mieszkamy w domu nieocieplonym to może się tak zdarzyć, że sporo ciepła umykać będzie poza obszar budynku. Obecnie stosuje się więc najróżniejsze techniki ocieplania. Szczególnie dużym uznaniem darzone jest ocieplanie pianką poliuretanową. Przy użyciu tego materiału realizowane jest, chociażby ocieplanie poddaszy Przemyśl jest natomiast jednym z miast, w którym można by było bardzo łatwo znaleźć polecane firmy tym się zajmujące. Pianka poliuretanowa to produkt, który powstaje bezpośrednio przed jego nałożeniem. Na miejsce pracy przywożone są beczki, w których znajdują się substancje wchodzące w skład pianki poliuretanowej. Zawsze jednym ze składników jest polikarbaminian. Natomiast drugim bardzo ważnym składnikiem jest utwardzacz, który sprawia, że pianka już po chwili zaczyna przyjmować właściwą postać. Podkreślić trzeba, że obecnie stosowana pianka poliuretanowa to materiał bardzo lekki. W związku z tym bez najmniejszego problemu możemy ocieplać tym materiałem lekkie konstrukcje. Obecnie producenci domów szkieletowych oraz domów prefabrykowanych bardzo często stosują właśnie piankę PUR. 

Mówiąc na temat pianki PUR koniecznie trzeba też wspomnieć o tym, że jest to produkt niepalny. W przypadku występowania pożarów pianka zaczyna samoczynnie się wygaszać nawet gdyby doszło do jej nadpalenia. W związku z tym bez najmniejszych obaw można by było zastosować piankę PUR w tych miejscach, gdzie zachodzi ryzyko zaprószenia ognia. Pianka używana do ocieplania poddaszy ma również zdolność przepuszczania pary wodnej co sprawia, że można ochronić budynek przed pojawieniem się wilgoci, a z czasem nawet pleśni.