Innowacyjne fugi epoksydowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Innowacyjne fugi epoksydowe

W dzisiejszych czasach, zapotrzebowanie na dobrej jakości materiały budowlane oraz wykończeniowe zdecydowanie wzrosło, szczególnie jeśli pracom wykończeniowym podlegają pomieszczenia, które wymagają niestandardowych, dużo bardziej trwałych oraz wytrzymałych materiałów, które zostają użyte w celu pełnego oraz sukcesywnego zakończenia wszelkich prac wykończeniowych. Pomieszczenia, które zostały wyposażone w płytki ceramiczne, należy odpowiednio poddać procesowi fugowania.

Nowoczesne fugi do płytek ceramicznych

trwałe fugi epoksydowe mapeiW celu kompleksowego wykończenia pomieszczeń, które zostały wyposażone w materiały wykończeniowe, jakimi są płytki ceramiczne, należy dokonać ostatniego etapu prac, oraz odpowiednio przeprowadzić proces fugowania płytek ceramicznych, zarówno na powierzchniach podłogowych, jak również ściennych. W tym celu, stosowane są odpowiednie materiały budowlane, jakimi są fugi do wykańczania szczelin pomiędzy ułożonymi płytkami ceramicznymi. Fugi na powierzchniach pokrytych płytkami ceramicznymi mogą być cementowe, ceramiczne, a także nowoczesne fugi epoksydowe, których zastosowanie bardzo cenią sobie fachowcy, dokonujący procesów fugowania. Trwałe fugi epoksydowe mapei, różnią się od pozostałych fug przede wszystkim odpornością na zanieczyszczenia, które w przypadku fug epoksydowych można zmyć z ogromną łatwością, gdyż wszelkie zabrudzenia nie pozostają w szczelinach okładzin ceramicznych. Pozostałe fugi natomiast mają tendencję do pozostawania w nich różnych zanieczyszczeń, co z biegiem czasu przestaje wyglądać estetycznie w pomieszczeniach, szczególnie tych, w których zastosowane fugi mają jasny odcień. Dlatego też producenci chemicznych materiałów budowlanych wykorzystali najnowocześniejsze technologie oraz materiały podczas procesu produkcji fug epoksydowych, przez co fugi te zyskały bardzo wysoki poziom uznania. Ponadto, producenci dokonali produkcji takiego rodzaju fug, które idealnie pasują zarówno do powierzchni tradycyjnych płytek ceramicznych o zwykłym wzorze, jak również do płytek z wzorem drewnopodobnym.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii podczas procesu produkcji fug epoksydowych, stają się one coraz częściej uznawane oraz doceniane przez fachowców, którzy dokonują procesów fugowania. Nadmiar fugi podczas ich zastosowania zmywa się z ogromną łatwością, a można dokonać takiego procesu już po kilkunastu minutach od momentu fugowania, co jest bardzo dobrym atutem fug epoksydowych, szczególnie w przypadku pozostałych fug, gdzie proces zasychania tych związków trwa około jednej doby.