Ile kosztuje susz konopny?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Ile kosztuje susz konopny?

Kannabidiol (CBD) jest organiczną substancją aktywną, najbardziej pożądaną w produktach konopnych. Bowiem to właśnie od współczynnika procentowego zależy ich moc oraz skuteczność. Jest wiele produktów, które są warte stosowania, ale żaden nie jest tani, jak susz konopny i nie posiada w swoim składzie tak wysokiego stężenia leczniczego kannabidiolu.

Odparowywanie medycznego suszu CBD

susz do waporyzacjiStandardowym sposobem przyjmowania marihuany jest oczywiście palenie, które uskutecznia się w skrętach, fifkach lub fajkach wodnych. Nie jest to właściwy sposób, chociażby dlatego, że palenie, samo w sobie, jest ekstremalnie szkodliwe i mało ważne jest, co spalamy. Bowiem produktem tego procesu jest dym i to własnie on przesycony jest substancjami smolistymi i wysoce toksycznymi związkami kancerogennymi. Ponadto, temperatura spalania jest dla medycznego suszu zbyt wysoka i zanim substancje czynne, między innymi CBD, zdążą się uwolnić, ulega on spopieleniu. Dlatego też warto znaleźć alternatywę dla palenia, albowiem jest ono nie tylko bardzo szkodliwe, ale także mało wydajne. Natomiast w procesie waporyzacji nie dochodzi do spalania, w związku z czym nie wytwarza się dym, a co za tym idzie, nie inhalujemy się żadnymi, toksycznymi substancjami i związkami. Nie dochodzi też niemal do żadnych strat w materiale roślinnym, albowiem temperatura generowana przez waporyzator nie spowoduje jego zapłonu. Susz jest zatem jedynie odparowywany stopniowo i do samego końca, dzięki czemu wykorzystywane są nawet jego najmniejsze ilości. Prowadzi to do tego, że większy efekt działania osiąga się z 0,2 grama marihuany, niż z ilości trzy razy większej spalonej w joincie. Susz do waporyzacji może kosztować od 25 do 70-80 złotych za gram. Różnice w cenie biorą się oczywiście z różnic w zawartości CBD, wszak im więcej tej substancji czynnej, tym jest on droższy, tak jest zresztą w przypadku wszystkich produktów konopnych. Jeżeli chcemy stosować CBD doraźnie, jako środek przeciwbólowy, to właśnie medyczne odmiany konopi sprawdzają się w tym najlepiej, bowiem stosowanie, na przykład, drogich olejów konopnych, byłoby po prostu mało opłacalne.

Nie ma sensu dostarczać leczniczego kannabidiolu poprzez palenie, albowiem jest ono skrajnie szkodliwe, a większość składników aktywnych, także CBD, ulatuje bezpowrotnie z dymem. Toteż waporyzacja jest doskonałą alternatywą, która jest nie tylko zdecydowanie zdrowsza dla naszych dróg oddechowych, ale pozwala na znacznie lepsze i bardziej ekonomiczne wykorzystanie materiału roślinnego.