Idealne smoczki kauczukowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Idealne smoczki kauczukowe

Wiele osób uważa, że nie da się wychowywać dziecka bez smoczka, bo jest on jednym z podstawowych elementów, po które sięga prawie każdy rodzic. Oczywiście można sprawować opiekę nad dzieckiem, które nie używa smoczka, jednak jest to nieco trudniejsze zadanie, szczególnie jeżeli maluch jest płaczliwy. Odruch ssania jest naturalną potrzebą każdego malucha, ale nie każde dziecko odczuwa go jednakowo mocno.

Jak wygląda smoczek kauczukowy?

smoczki kauczukowe bibsUdając się do sklepu z artykułami dla niemowląt, znajdziemy mnóstwo produktów przeznaczonych dla dzieci od samego urodzenia aż do około dwóch lat. Jednakże produktem, o jaki rodzice najczęściej pytają jest smoczek. Ten mały, niepozorny produkt potrafi czasem zapanować nad roztrzęsionym od płaczu maluszkiem, którego nikt nie może uspokoić. W ofercie wielu producentów znajdziemy smoczki silikonowe, lateksowe lub kauczukowe. Z nich wszystkich jedynie te ostatnie są całkowicie naturalne, a przez to bezpieczne dla każdego dziecka. Bywa, że maluchy są uczulone na silikon lub lateks i jedynym rozwiązaniem są dla nich kauczukowe modele. Ich zaletą jest brak substancji alergizujących, które są obecne w dwóch poprzednich modelach, barwników, flatanów czy parabenów. Jednymi z lepszych są smoczki kauczukowe Bibs, które dodatkowo mają specjalnie zaprojektowaną obudowę, która delikatnie się odgina w przeciwną stronę niż buzia dziecka. Dzięki temu, smoczek nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą dziecka, a więc zlikwidowane jest ryzyko pojawienia się krost, zaczerwień czy wyprysków wokół warg. Smoczki marki Bibs mają okrągły kształt, który przypomina sutek mamy, zatem można je bezpiecznie podawać dzieciom karmionym piersią. Marka ta największy nacisk kładzie na wysoką jakość swoich wyrobów, dlatego smoczki zawsze przechodzą wszelkie testy z pozytywnym wynikiem. Poza wysoką jakością i wytrzymałością, mają gustowny kształt i wygląd zewnętrzny. Smoczki kauczukowe są dostępne w wielu kolorach i rozmiarach, które bez problemu można dostosować do wieku i płci dziecka.

Smoczek kauczukowy łatwo odróżnić od silikonowego, ponieważ ma znacznie ciemniejszy kolor w odcieniu brązu, natomiast silikonowy jest przeźroczysty. Naturalny kauczuk jest bardzo wytrzymały i elastyczny oraz posiada gładką powierzchnię, dzięki czemu na jego powierzchni nie gromadzą się niebezpieczne bakterie i zanieczyszczenia. Tego typu smoczki kupimy w większości sklepów z artykułami dla niemowląt, albo na stronie firmowej producenta, gdzie na pewno znajdziemy je w najniższej cenie.