Główne zalety akumulatorów żelowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Główne zalety akumulatorów żelowych

 

Jest wiele podzespołów samochodowych, które mają duże znaczenie dla działania tych pojazdów. Jednym z ważniejszych są jednak bez wątpienia akumulatory. Dzięki nim możliwe jest zapewnianie stałego dostępu do energii elektrycznej w samochodzie.

Gdzie kupić akumulator żelowy?

niezawodny akumulator żelowy 12v 100ahAkumulator to bardzo ważna część każdego pojazdu i maszyny, w tym również samochodów osobowych. To właśnie akumulatory zapewniają niezbędny, stały dostęp do energii elektrycznej, która jest ważna dla prawidłowego działania samochodu oraz wygody poruszania się za jego pomocą. Obecnie tradycyjne awaryjne akumulatory elektrolitowe są coraz częściej zastępowane przez  bardziej nowoczesne odpowiedniki, takie jak niezawodny akumulator żelowy 12v 100ah. Taki typ akumulatora sprawdzi się nie tylko w przypadku pojazdów, którymi poruszamy się po równej drodze ale również w przypadku samochodów terenowych, czy też na przykład łodzi. Wynika to z faktu, że akumulatory żelowe w przeciwieństwie do swoich elektrolitowych odpowiedników, są w znacznie mniejszym stopniu podatne na rozładowywanie w wyniku wstrząsów. Dzięki tmeu, zakup tego akumulatora jest szczególnie polecany w przypadku tych pojazdów, którymi wyruszamy w jakiś bardziej długą podróż. Wynika to z faktu, że takie akumulatory są po prostu znacznie bardziej niezawodne, dzięki czemu używając ich jest mniejsze ryzyko, że nasz samochód będzie nagle unieruchomiony. Co więcej, akumulatory żelowe są odporne nie tylko na wstrząsy, ale także i na oddziaływanie skrajnych temperatur. Dzięki temu ubytki energii w takich akumulatorach nawet w czasie bardzo silnych mrozów są znacznie mniejsze niż w przypadku akumulatorów elektrolitowych, co wynika z różnic w ich konstrukcji. Co więcej, gdy jednak dojdzie od rozładowania się akumulatora żelowego, jego ponowne nabicie będzie trwało znacznie krócej niż w przypadku akumulatorów elektrolitowych. Do niedawna, z akumulatorów żelowych korzystali przede wszystkim posiadacze samochodów ciężarowych, rolniczych czy tez dostawczych. Obecnie jednak ten typ akumulatora jest znacznie szerzej dostępny dzięki czemu może z nich korzystać każdy z nas. Bardzo dobrze sprawdzą się one także w przypadku posiadaczy motorówek jak również jachtów, czy też innego typu łodzi rekreacyjnych.

Unieruchomienie pojazdu w czasie silnych mrozów jest bardzo częstym zjawiskiem, wynikających z ich szybkiego rozładowania. Na szczęście istnieją lepsze odmiany akumulatorów, które są znacznie mniej podatne na rozładowywanie się w wyniku występowania silnych mrozów. Takie akumulatory można stosować także w łodziach.