Gdzie kupić olejek CBG?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Gdzie kupić olejek CBG?

W marihuanie medycznej znajdziemy wiele substancji aktywnych, w tym oczywiście najbardziej pożądane CBD, ale także CBG, czyli kannabigerol, którego stężenie jest równe lub często mniejsze od jednego procenta. Tą substancję zatem bardzo ciężko pozyskać, toteż preparaty konopne z CBG nie należą do tanich, ale ich właściwości rodzą wiele nadziei na przyszłość. 

Czy warto kupić olej konopny CBG?

olejek CBGKannabigerol, w przeciwieństwie do THC, nie daje efektu psychoaktywnego, ani nie uzależnia, co czyni go bezpiecznym i sprawia, że mogą go przyjmować zarówno osoby w podeszłym wieku, jak i dzieci. W toku badań nie stwierdzono żadnych niepożądanych objawów, ani efektów ubocznych. Zapewne z tej przyczyny, iż jest to produkt w stu procentach organiczny, a stężenie CBG jest zwyczajowo bardzo niskie. Natomiast w wyższym stężeniu jest dostępna jedynie w określonych fazach wzrostu konopi, najczęściej w postaci kwasowej – CBGA. Olejek CBG posiada właściwości przeciwpsychotyczne i też takie, które stymulują wzrost kości. Zatem można z jego pomocą leczyć nie tylko zaburzenia i choroby psychiczne, ale także dolegliwości hormonalne. Z wykorzystaniem oleju CBG można leczyć także niektóre rodzaje nowotworów, głownie mówimy o raku nabłonkowym i raku sutka, ponieważ okazał się on być decydującym czynnikiem cytotoksycznym w ich terapii. CBG jest często nazywany komórką macierzystą konopi, ponieważ jest pierwszym kannabinoidem, który powstaje w toku ich wzrostu i dojrzewania. Ceny olejów są bardzo zróżnicowane i zależą zarówno od renomy producenta, jak też od stężenia kannabigerolu. Natomiast najtańsze z nich znajdziemy za kilkadziesiąt złotych, a najdroższe to wydatek nawet ponad tysiąca złotych. Skuteczność CBG, jest rzetelnie udowodniona w toku badań naukowych, a opinie konsumentów, którym udało się wyleczyć z wielu chorób i dolegliwości, tylko je uwiarygadniają. Wiele osób nie wie, czy wybrać olej CBD, czy CBG, ale to jest już zależne od opinii lekarzy, którzy powinni jednoznacznie określić, który z nich jest dla nas wskazany. Są też terapie, w których przyjmuje się zarówno oleje CBG, jak i CBD.

Oleje z CBG nie są co prawda tak popularne, jak oleje CBD, jednak z czasem ta sytuacja na pewno ulegnie zmianie. Faktem jest, że oleje konopne nie należą do tanich produktów, ale w tym przypadku nie płacimy za suplement diety, a naturalne lekarstwo, którego skuteczność jest potwierdzona przez medyczne autorytety, ale także pacjentów, którym udało się pokonać choroby, które dla medycyny konwencjonalnej, ciągle są zagadką.