Funkcjonalne listwy przypodłogowe

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Funkcjonalne listwy przypodłogowe

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym oraz użytkowym, należy wyposażyć wszelkie krawędzie odpowiednimi listwami, których zastosowanie jest konieczne, szczególnie jeśli nasze podłogi zostały wyposażone w materiały wykończeniowe, pozwalające na uzyskanie efektu eleganckiego oraz estetycznego. Jednakże krawędzie podłóg, które zostały przycięte w materiałach wykończeniowych, powinny zostać zakryte specjalnymi listwami, w celu osiągnięcia jeszcze lepszego efektu wykończenia.

Zastosowanie listew podłogowych w pomieszczeniach

przyklejane listwy z mdfSystemy, takie jak listwy przypodłogowe, pozwalają na osiągnięcie znacznie lepszego pod względem wizualnym efektu. Wszelkie systemy, pozwalające na osiągnięcie pełnej elegancji oraz estetyki w pomieszczeniach, są to systemy takie jak listwy, które montowane są przy krawędziach powierzchni podłogowych, tworząc wykończenie podłóg oraz dolnych części ścian. Przyklejane listwy z mdf, różnią się od tradycyjnych listew zastąpieniem wkrętów do przymocowania, na taśmy przylepne do ściany lub podłogi. W ten sposób, oszczędzimy nasze ściany, oraz nie będziemy dokonywać wywiercania otworów na kołki montażowe do listew przypodłogowych. Przymocowanie listew przyklejanych jest całkowicie proste oraz bezkonfliktowe, a także zajmuje dużo mniej czasu niż w przypadku mocowania listew za pomocą wkrętów. Nie potrzebne są w przypadku listew przyklejanych żadne narzędzia montażowe, jak również nie jest konieczne sprzątanie pomieszczeń po dokonaniu montażu, gdyż przyklejenie listew odbywa się stosunkowo szybko, oraz czynność ta nie powoduje zanieczyszczeń, ani także zapylenia pomieszczenia, które mogłoby powstać w przypadku wywiercania otworów montażowych na listwy, w przypadku listew tradycyjnych. Przyklejenie listew bowiem odbywa się za pomocą specjalnego kleju, lub też taśm montażowych, które bardzo dobrze trzymają listwy, oraz nie powodują odklejania się systemów wykończeniowych. Dobre mocowanie to sposób na zapewnienie pełnej funkcjonalności listew, które mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach nawet do kilkunastu lat.

Najczęściej wybierane listwy tradycyjne, które są, lub też były stosowane w naszych pomieszczeniach mieszkalnych, mocowane są za pomocą gwoździ, lub specjalnych wkrętów montażowych. Montaż ten wymaga wywiercenia otworów, oraz wbijanie kołków, w które następnie wkręcamy śruby montażowe wraz z listwami. Przyklejanie listew jest dużo prostsze oraz szybsze, a także zapewnia lepszą funkcjonalność, oraz nie powoduje konieczności sprzątania po wszelkich pracach montażowych.