Fotograf ślubny i na wesele

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Fotograf ślubny i na wesele

Przeciętny fotograf ślubny kosztuje od 2000 do 5000 złotych mamy tutaj pełne zestawienie tego, czego można się spodziewać za tę cenę. Ogólne rzeczy, które chcemy wiedzieć, to ile godzin fotograf będzie w ciągu dnia, jakie zdjęcia iw jakiej formie je odzyskamy czy jest sesja zaręczynowa. Wybór fotografa od pięknych zdjęć jest bardzo ciekawym zadaniem i faktycznie wiele osób stoi przed takim wyzwaniem, co jest naprawdę bardzo ciekawe i napędza ten rynek. Jak sobie poradzić świetnie ze znalezieniem fotografa i co robić, aby faktycznie praca miała sens? Podpowiadamy poniżej w artykule!

Na co zwrócić uwagę zatrudniając fotografa?

fotograf na ślubSpiszmy na początku co jest zawarte w pakiecie i co chcemy, aby było. Poznamy ich styl, patrząc na portfolio na ich stronie internetowej, ale będzie to tylko główna nagroda. Aby naprawdę zobaczyć, czy podoba się praca fotografa, będziemy chcieli przejrzeć cały album. Dzięki temu dowiemy się, czy uchwycą historię dnia, czy podoba się sposób, w jaki robią zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych i czy są zgodne z ich jakością i stylem. Będziemy chcieli, aby albumy były aktualne i pokazywały zdjęcia zrobione przez fotografa, a nie kogoś z tej samej agencji, co on. Zadajmy sobie pytanie: czy kompozycja jest odpowiednia na wszystkich zdjęciach? Czy uchwycili ważne ujęcia, takie jak pierwsze, gdy widzimy się nawzajem i twarze rodziców, gdy idziemy alejką?  To powiedziawszy, bardzo doświadczony fotograf może być bardziej selektywny podczas swoich ślubów, ponieważ są one bardzo poszukiwane, ale dowiemy się o tym, pytając, jak długo są w branży. Taki fotograf na ślub faktycznie potrafi się odnaleźć w praktycznie każdej sytuacji i tym bardziej jest to godna zainteresowania osoba. Fotograf ślubny i na wesele może samodzielnie także zaproponować ciekawe opcje i samodzielnie wyjdzie z inicjatywą. To na pewno się ceni i faktycznie większość klientów zwraca na to uwagę. Czy mogę zobaczyć pełne albumy ślubne? Jak niedawne są? Nie zwalniajmy fotografa, jeśli nie robi tego w pełnym wymiarze godzin, ale pamiętajmy, że edytowanie zdjęć jest długim procesem, więc można nie odzyskać zdjęć tak szybko lub mogą nie zostać wyretuszowane do poziomu, który lubimy.

Fotograf ślubny i na wesele to tak naprawdę jedna i ta sama osoba posiadająca odpowiednie kwalifikacje i potrafiąca po prostu bardzo dobrze odnaleźć się w tym temacie.  Jeśli budżet jest napięty, to jest miejsce do negocjacji – może to oznaczać, że fotograf będzie miał tylko pół dnia, o ile uznamy, że otrzymamy za to mniej zdjęć.