Firmy informatyczne oferują całodobowe wsparcie IT

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Firmy informatyczne oferują całodobowe wsparcie IT

W każdej małej i dużej firmie, urzędzie czy instytucji finansowej – o globalnych korporacjach już nie wspominając – do prowadzonej działalności korzysta się z komputerów. To jest oczywiste, bo przecież żyjemy w czasach, w których bez komputera podłączonego do internetu funkcjonować się nie da. Stąd też wszędzie obecne są dzisiaj komputery. Ale czy w każdej firmie lub korporacji zatrudniani są dzisiaj informatycy? Zdecydowanie nie, ponieważ usługi IT świadczone są obecnie przez outsourcerów.

Komu powierza się dzisiaj obsługę informatyczną?

usługi it warszawaNo właśnie, jeśli nie zatrudnia się już informatyków, to komu powierza się obsługę w zakresie it? Oczywiście informatykom, ale tylko tym, którzy prowadzą swoje firmy i oferują usługi it w ramach umowy outsourcingowej. Chodzi oczywiście o koszty, jakie wiążą się z zatrudnieniem specjalisty it na etacie. A firmy informatyczne bądź specjaliści działający indywidualnie oferują pełne wsparcie w zakresie it przez całą dobę. I za takie usługi it Warszawa płaci się o wiele mniej niż trzeba by zapłacić jednemu zatrudnionemu informatykowi. Dlatego właśnie model współpracy biznesowej w tym obszarze stale się rozwija, a dzisiaj praktycznie każdy informatyk prowadzi swoją własna działalność gospodarczą. Taka współpraca określana jest właśnie mianem outsourcingu. Bardzo często jest po prostu tak, że informatycy oferują usługi IT na życzenie, czyli taką jakby stałą opiekę i wsparcie w razie konieczności. Większość usług w tym zakresie realizowanych jest oczywiście zdalnie. Na koniec miesiąca informatyk wystawia swojemu kontrahentowi fakturę za wszystkie zlecenia. Tutaj warto napisać, że roboczogodzina informatyka to koszt w okolicach pięciuset złotych. Ale nawet jeśli będziemy potrzebować usług IT kilka razy w miesiącu to zapłacimy za nie kilka tysięcy złotych co i tak będzie kwotą nieporównywalnie mniejszą do kosztów zatrudnienia specjalisty na umowę o pracę. Także usługi IT już za kilka lat będą świadczone tylko i wyłącznie w takiej właśnie formie.

Firmy, które zatrudniają jeszcze swoich specjalistów IT na umowach o pracę, mają świadomość tego, że jest to biznesowo nieuzasadnione. Za kilka lat w firmach nie będzie już pracowników ani działów zajmujących się IT. Wszystkie działania w tym obszarze będą zlecane outsourcerom. A pojedynczych specjalistów oferujących swoje usługi w obrębie IT będzie z roku na rok coraz więcej. Już teraz oczywistym jest, że za kilka lat będzie to jedyna forma współpracy pomiędzy firmami a specjalistami w dziedzinie IT.