Fachowe tulejowanie koparek

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Fachowe tulejowanie koparek

Ruchome części maszyn, takie jak wysięgniki koparki, narażone są w trakcie pracy na bardzo duże tarcia. Najprostszą metodą niwelowania negatywnego wpływu ocierania się o siebie sworzni i tulei jest regularne smarowanie. Jeśli ta czynność zostanie zaniedbana, to tarcie i wzrost ciśnienia prowadzi do uszkodzenia elementów i w efekcie sprawi, że cała maszyna przestanie pełnić swoje zadanie. Rozwiązaniem problemu jest tulejowanie otworów. 

Zalety tulejowania koparek 

tulejowanie koparekRegeneracja otworów to metoda regeneracji ruchomych elementów maszyn , które w wyniku nieprawidłowego smarowania doznały ubytków. Nawet z pozoru niewielki ubytek zaburza prawidłową pracę sworzni obracających się w tulei – powodują, że poza prawidłowym ruchem obrotowym, sworzeń, wpada w ruch radialny (wypada ze swojej pierwotnej osi obrotu, przed wykonaniem ruchu musi opierać się o ściankę tulei). To skutkuje powstaniem dodatkowego naprężenia wywieranego na tulei i prowadzi do przyspieszonego zużycia. Tulejowanie koparek umożliwia przywrócenie tulei do pierwotnego kształtu i zniwelowanie negatywnego wpływu niepotrzebnych naprężeń. Proces ten polega na roztoczeniu tulei do większej średnicy, aby usunąć uszkodzenia następnie naprawia się utworzone gniazdo i roztacza roztacza do poprawnego rozmiaru. Tulejowanie może odbywać się przy użyciu specjalnych mobilnych narzędzi. Główną korzyścią, płynącą z tulejowania otworów przy pomocy mobilnego urządzenia jest ogromna oszczędność czasu Uszkodzonego elementu nie trzeba demontować z maszyny, a następnie transportować do warsztatu, w którym zostałaby wykonana naprawa. Oczywiście odchodzi konieczność późniejszego montażu. To wszystko sprawia, że tulejowanie u klienta znacznie skraca czas wyłączenia maszyny z użytku. Tulejowanie nawet najmniejszych uszkodzeń może zapobiec poważniejszym awariom urządzenia w przyszłości – a tym samym zmniejszyć koszt jego eksploatacji. Wadliwe działanie ruchomych elementów stanowi poważne zagrożenie dla maszyny, operatora i najbliższego otoczenia. Szybkie usunięcie usterki pozwala na zminimalizowanie prawdopodobieństwa takich wypadków.

Koparki to urządzenia, bez których nie wyobrażamy sobie współczesnej budowy. Realizują one zadania, które kiedyś były niemożliwe do wykonania. Mimo ogromnych możliwości, te maszyny mają swoje wady i z czasem się zużywają. Naszym zadaniem jest dbanie o nie, aby służyły nam jak najdłużej. Jeśli dojdzie do uszkodzenia elementu ruchomego, to może to skutkować zaistnieniem niebezpiecznego wypadku na budowie.