Efektywność piaskowania lodu widoczna jest gołym okiem

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Efektywność piaskowania lodu widoczna jest gołym okiem

Obecnie poszukujemy coraz efektywniejszych sposobów na usuwanie zanieczyszczeń i osadów powstałych w produkcji przemysłowej. Osady te gromadzą się bowiem na bardzo drogich urządzeniach, które nie mogą być myte w tradycyjny sposób przy użyciu wody i detergentów. Obecnie największą popularnością cieszy się piaskowanie suchym lodem, które polega na puszczeniu strumienia stężonego powietrza pod wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się kryształki lub granulki lodu. Ten sposób czyszczenia chroni też urządzenia przed korozją.

Zamawiamy kompleksową usługę czyszczenia suchym lodem

efektywne piaskowanie suchym lodemMaszyny wykorzystywane szeroko w przemyśle składają się z wielu połączonych ze sobą elementów, które nie zawsze są nawet widoczne, gdyż zamontowane są bardzo głęboko. Do ich czyszczenia coraz częściej wybieramy efektywne piaskowanie suchym lodem, które usunie nawet zaschnięty lakier, osady przemysłowe, czy rozlane farby. Polega ono na nakierowanie na czyszczoną maszynę strumienia powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym zawarte są kryształki lodu. Jest ono bardzo bezpieczne, gdyż nie są do niego wykorzystywane żadne detergenty, które nie są bezpieczne dla naszego środowiska. Strumień powietrza z lodem w widoczny sposób usuwa osady przemysłowe, które praktycznie od razu odrywają się od czyszczonych powierzchni. Nadto, kompleksowe piaskowanie lodem możemy wykonywać zaledwie dwa lub trzy razy do roku oraz stosować je nawet do czyszczenia maszyn używanych w przemyśle spożywczym. Czyszczenie to jest zatem efektywne oraz bardzo skuteczne. Piaskowanie lodem nigdy nie pozostawia po sobie smug, czy zacieków, które wymagałyby dodatkowego wycierania, czy polerowania. Przy elementach wykonanych ze stali również powinniśmy postawić na lód, gdyż nie pozostawia on po jego użyciu zarysowań na czyszczonych powierzchniach. Warto wziąć również pod uwagę okoliczność, iż lód ma właściwości konserwujące i zapobiega powstawaniu rdzy, która prowadzi zazwyczaj do szybkiej korozji urządzeń wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu. 

Piaskowanie suchym lodem jest najbardziej efektywną i coraz popularniejszą metodą czyszczenia urządzeń wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu, w tym w przemysłu spożywczego, gdyż nie są podczas jej wykonywania stosowane żadne detergenty. Lód skutecznie usuwa każdy rodzaj osadu, zastygłego lakieru, czy farby. Jest też wydajne i możemy stosować je zaledwie dwa lub trzy razy do roku. Nadto, piaskowanie lodem chroni czyszczone powierzchnie przed rdzą prowadzącą do ich korozji. Do czyszczenia nadają się nawet części wykonane z takich materiałów, jak stal, która nie zostanie nigdy porysowana.