Efektywne ocieplanie pianą

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Efektywne ocieplanie pianą

Welu z nas, mimo tego że wybudowało swój dom z dbałością o najmniejsze szczegóły nie jest zadowolonych z efektów. Mianowicie mimo stworzenia w budynku termoizolacji to bardzo często dochodzi do tego, że ciepło jest tracone. Wówczas nawet jeśli posiadamy bardzo mocne systemy grzewcze to nigdy nie będą one w stanie zaprezentować nam w pełni swojego potencjału. Nie należy jednak się załamywać. Wystarczy pomyśleć o tym aby stworzyć w budynku dodatkową termoizolację. Obecnie można to zrobić na wiele różnych sposobów.

Docieplenie z użyciem pianki PUR

docieplenia - mazowieckieSporo domów jakie obecnie widujemy wybudowanych zostało jeszcze w końcówce ubiegłego wieku. Wówczas do stworzenia termoizolacji wykorzystywano przede wszystkim styropian. Warto jednak dodać, że przy użyciu tego materiału najczęściej ocieplano jedynie ściany budynków. Z czasem zaczęto dodatkowo układać cienką warstwę styropianu pod posadzki, które pokrywane były zaprawą betonową. Jednak wiele ważnych fragmentów budynków było tutaj pomijane. Przykładem może być chociażby tak ważny fragment budynku jakim jest poddasze. Kto nie zadbał o stworzenie termoizolacji na tym fragmencie budynku ten zapewne obecnie ponosi dość duże koszty związane z ogrzewaniem. Możliwe jest jednak przeprowadzenie docieplenia – Mazowieckie jest z kolei jednym z tych województw, w którym bez większych problemów natrafić możemy na polecane firmy zajmujące się tego typu czynnościami. Do docieplania wykorzystywane są najróżniejsze rozwiązania. Do tych bardziej popularnych na ten moment zaliczyć można stosowanie pianki poliuretanowej. Pianka ta jest w stanie przylegać do różnych miejsc i skutecznie je ocieplać. Nakładanie tejże pianki odbywa się z użyciem specjalistycznego sprzętu dzięki któremu pianka jest nakładana pod dużym ciśnieniem. W efekcie dociera ona do najbardziej odległych szczelin i skutecznie je wypełnia. Docieplenie z użyciem pianki pozwala na stworzenie na poddaszu jednolitej warstwy termoizolacyjnej, która będzie działała w dwie strony.

Stosując docieplenie z użyciem pianki poliuretanowej sprawimy, że zarówno w zimie ciepło nie będzie uchodziło z wnętrza domu na zewnątrz tak również i w lecie nie będzie się poddasze nadmiernie nagrzewało od promieni słonecznych. Do docieplenia nie wykorzystuje się jedynie pianki poliuretanowej. Nic nie stoi na przeszkodzie by poddasze ocieplić chociażby z użyciem wełny mineralnej czy też płyty PIR. Decydując się na skorzystanie z usług specjalistów od ocieplania będziemy mogli liczyć na to, że wybiorą oni najlepsze dla nas rozwiązanie.