Dyfuzory zapachowe – podstawowe rodzaje

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Dyfuzory zapachowe – podstawowe rodzaje

Dzisiaj co nieco na temat popularnych rodzajów dyfuzorów zapachowych, które chętnie kupujemy do swojego domu, by wprowadzić się w relaksującą atmosferę i otoczyć przepięknym zapachem. Czym są te popularne dyfuzory? Dyfuzory zapachowe to urządzenia, które wykorzystują ciepło, energię elektryczną lub fale ultradźwiękowe do rozproszenia olejku zapachowego w danym pomieszczeniu. Najczęstsze rodzaje dyfuzorów to elektryczne czy ultradźwiękowe. Spotkać można także dyfuzory, które rozprowadzają olejek zapachowy za pomocą patyczków.

O olejkach używanych w dyfuzorach zapachowych.

dyfuzory zapachowe - cenaPowiedzmy sobie na początek kilka słów na temat podstawowych typów dyfuzorów zapachowych, które spotkać można w sklepach, na przykład sklepach internetowych z wyposażeniem domowym. Dyfuzory elektryczne są najczęstszym typem i wykorzystują element grzewczy do rozgrzania olejku zapachowego. Są one zwykle wykonane ze szkła i mają wbudowany element grzewczy. Dyfuzory elektryczne mogą być podłączone bezpośrednio do gniazdka, chociaż znajdziemy również opcje na baterie. Natomiast dyfuzory ultradźwiękowe wykorzystują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia wibracji, które powodują odparowanie olejku zapachowego. Nie można zapomnieć także o rozwiązaniu, jakim są dyfuzory nebulizujące, które również świetnie sprawdzają się w rozpraszaniu zapachów w powietrzu dookoła nas. Jeśli chodzi o dyfuzory zapachowe – cena tych urządzeń znacząco różni się od siebie. Znaleźć można modele już za kilkadziesiąt złotych, chyba że zależy nam na czymś nieco bardziej markowym czy designerskim. Wtedy oczywiście za dyfuzor zapłacić trzeba sporo więcej. A jakie olejki eteryczne mamy do dyspozycji? Jest ich całkiem sporo. Najpopularniejsze z nich to oczywiście eukaliptus, lawenda, mięta pieprzowa czy rozmaryn, mięta czy cytryna. Oczywiście każdy z tych olejków ma swoje unikalne właściwości, które wpływać będą na nas i na nasze samopoczucie za każdym razem, gdy zapach będzie roznosił się w powietrzu wokół nas. Warto więc dopasowywać olejek do naszych potrzeb. Gdy potrzebujemy energii, dobrze jest zastosować olejek miętowy lub cytrynowy.

Nie można zaprzeczyć, że dyfuzory zapachowe to łatwy sposób na wypełnienie domu zapachem ulubionych olejków eterycznych. Najlepszy dyfuzor to taki, który idealnie spełni wszystkie nasze potrzeby. Pamiętajmy, że liczy się nie tylko sam dyfuzor, ale i zestaw olejków eterycznych, które zakupimy. To przecież one będzie unosić się w powietrzu wokół i wprawiać nas w dany nastrój w ciągu dnia.