Drewniane łóżeczka dla niemowląt

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Drewniane łóżeczka dla niemowląt

 

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny, zawsze przewraca życie do góry nogami. Przyszli rodzina na krótko przed rozwiązaniem kompletują wyprawkę na noworodka, która będzie mu służyć maksymalnie przez pierwsze kilka lat życia. Na pewno trzeba kupić łóżeczko, wózek, smoczki, ubranka, czy fotelik samochodowy jeżeli posiadamy auto. Wszystkie te produkty kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci, ale przed ostatecznym wyborem, warto je porównać z różnymi modelami.

Kolory łóżeczek niemowlęcych

drewniane łóżeczko niemowlęce białeWiele przyszłych matek planuje, że będzie karmić swoje dziecko piersią przez pierwsze miesiące życia, a w takiej sytuacji jest najwygodniej kiedy maluch śpi blisko mamy. Niektórzy w takiej sytuacji decydują się na spanie z maluchem, a inni szukają odpowiedniego modelu łóżeczka. Możemy kupić łóżeczka będące jednocześnie kołyskami, ale nie mają one dużych rozmiarów i dzieci szybko z nich wyrastają. Lepsze będzie drewniane łóżeczko niemowlęce białe, gdyż dostępne jest w uniwersalnym rozmiarze i często ma wyjmowane szczebelki. Jeżeli postawimy je blisko łóżka rodziców, to mama będzie miała łatwy dostęp do dziecka o każdej porze. Drewno charakteryzuje się dużą wytrzymałością i odpornością, dlatego świetnie się sprawdzi jako surowiec na łóżeczko. Dostępne są modele wykonane z drewna dębowego, sosnowego, lub klonowego. Są dokładnie wyszlifowane i pomalowane bezpieczną dla dziecka farbą. Z każdego boku są szczebelki zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem, a dno łóżeczka jest ruchome, dzięki czemu w trakcie rozwoju malucha może je obniżyć. Od około szóstego miesiąca życia dzieci zaczynają siadać, a chwilę potem stawać, więc łóżeczko musi być odpowiednio głębokie, aby dziecko z niego nie wypadło. Jeżeli rodzice jeszcze nie wiedzą jakiej płci będzie dziecko, to najlepiej wybierać uniwersalne kolory, które będą pasować do każdego wystroju. Może być białe, szare, lub brązowe. Kiedy niemowlę zacznie stabilnie chodzić i będzie już na tyle samodzielnym bobasem, że samo wyjdzie i wejdzie do łóżeczka, to można wyciągnąć szczebelki i maksymalnie obniżyć dno.

Drewniane łóżeczka mogą posiadać dodatkowo szuflady na samym dole. Są one na całej długości łóżeczka i z powodzeniem można w nich przechowywać zabawki malucha, ubrania, czy zapasową pościel. Łóżeczko trzeba jeszcze uzupełnić o niezbędny przewijak, który można stać obok, aby być w wersji mobilnej nakładanej na ramę łóżka. Aby maluch mógł w łóżeczku bezpiecznie spać, dobrze jest od wewnętrznej strony zamocować na całej długości i szerokości, specjalne ochraniacze.