Dobry pessar pomoże kobietom

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Dobry pessar pomoże kobietom

W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o różnego rodzaju zagrożeniach dla ludzkiego zdrowia. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy się skaleczyć, przewrócić lub uderzyć w głowę. Ludzie wciąż cierpią z powodu różnych chorób, na które nie ma lekarstwa ani szczepionki. Jednak nauka wciąż idzie do przodu, medycyna szybko się rozwija i jest w stanie zaproponować nam coraz to nowsze metody terapii i rehabilitacji.

Pessar położniczy dla pacjentek

dobry pessar położniczyZ pewnością każdy z nas wie, jak ważne są regularne wizyty u lekarzy. Zazwyczaj wykonujemy rutynowe badania raz do roku, a ponadto odwiedzamy lekarskie gabinety, gdy gorzej się czujemy, coś nas boli lub nie do końca wiemy, co nam dolega. Jednak pewne grupy osób powinny regularnie, co najmniej raz w miesiącu zapisywać się na wizyty. Mowa tu między innymi o kobietach w ciąży, które powinny znajdować się pod szczególną ochroną pracowników służby zdrowia. Niektórym pacjentkom zagraża ryzyko przedwczesnego porodu. W takim przypadku dziecko rodzi się małe, kruche i podatne na różne choroby. Aby temu zapobiec, kobieta może mieć założony dobry pessar położniczy. Ten niewielki wyrób medyczny ma za zadanie powstrzymać przedwczesne skurcze szyjki macicy i nie dopuścić do porodu we wcześniejszym terminie. Taki pessar zakłada lekarz ginekolog – położnik. Sama aplikacja nie jest bolesna, przypomina trochę zakładanie tamponu. Kobieta nie powinna również czuć bólu czy dyskomfortu podczas normalnego funkcjonowania. Pessar wykonany jest z delikatnego materiału, który nie powoduje bólu ani powstawania podrażnień. W przypadku, gdy lekarz ginekolog założy pessar poprawnie, nie musimy stale kontrolować jego położenia ani działania. Należy jednak natychmiast zgłosić się do lekarza, gdy coś nas zaniepokoi. Pessar należy wyjąć pod koniec ciąży, zwykle około 38. tygodnia, tak by nie utrudniał on akcji porodowej. Większość pacjentek jest bardzo zadowolonych z tego typu pomocy. Pessar położniczy można zakupić w aptece, sklepie z artykułami medycznymi, a także zamówić za pośrednictwem internetu, upewniając się, że pochodzi on z zaufanego źródła.

Dbanie o swoje zdrowie powinno być priorytetem dla każdego z nas. Zdrowe odżywianie, ruch, odpowiednia ilość snu sprawiają, że nasz organizm jest w dobrej kondycji. Jeśli jednak coś nas niepokoi, powinniśmy skonsultować się z lekarzem. Kobiety, które obawiają się przedwczesnego porodu, mogą poprosić lekarza o założenie pessara położniczego, który powstrzyma skurcze szyjki macicy i nie dopuści do zbyt szybkiego rozwiązania.