Dlaczego warto pielęgnować podłogi?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Dlaczego warto pielęgnować podłogi?

 

Podłogi wykonane z pcv, linoleum, marmoleum czy terakoty należy poddawać zabiegom polimeryzacji, aby cały czas prezentowały się estetycznie i świeżo. Zazwyczaj jest to konieczne w takich miejscach jak szkoły, szpitale, przychodnie, galerie handlowe czy zakłady produkcyjne. Nałożenie specjalnych warstw chroni podłogę, utwardza i zapobiega niszczeniu się jej. Czysta podłoga to wizytówka każdego miejsca.

Co daje zabieg polimeryzacji podłóg?

wydajna polimeryzacja podłógW miejscach, w których przemieszcza się duża liczba ludzi podłogi są mocno eksploatowane. Z czasem tracą na swym wyglądzie, matowieją i wyglądają nieestetycznie. Wydajna polimeryzacja podłóg poprawia ich wygląd i znacząco przedłuża żywotność. Podłoga zyskuje nowe życie, jej kolory znowu są żywe i wygląda estetycznie. Zazwyczaj wybierany jest efekt „mokrej podłogi”, ponieważ prezentuje się ona wyjątkowo estetycznie i wygląda jakby była tuż przed chwilą świeżo umyta. Efekt ten powstaje na skutek odbicia się światła od powierzchni, która jest gładka, a jej pory są wypełnione polimerami. Po zabiegu polimeryzacji należy używać specjalnych środków podczas mycia podłogi. Środki te powinny zawierać woski oraz polimery, aby pielęgnować powierzchnię podłogi. Specjalne środki mają właściwości czyszczące podłogę z zabrudzeń oraz właściwie ją pielęgnują. Stosowanie specjalistycznych środków przedłuży efekt polimeryzacji. W celu przedłużenia efektu zabiegu należy cyklicznie powtarzać zabiegi konserwacyjne, polegające na polerowaniu podłogi za pomocą specjalnej maszyny. Często firmy, które zajmują się polimeryzacją podłóg oferują zabiegi konserwacyjne w korzystnych pakietach lub też w cenie polimeryzacji. Sam zabieg polimeryzacji należy powtarzać co jakiś czas i jest to ustalane indywidualne biorąc pod uwagę natężenie ruchu w pomieszczeniu oraz materiał, z jakiej wykonana jest sama podłoga. Nałożenie warstw zabezpieczających sprawia, że podłoga zyskuje właściwości antypoślizgowe, przez co nie stwarza zagrożenia dla ludzi, którzy się nią poruszają. Ponadto podłoga zyskuje właściwości antystatyczne. Istnieje możliwość zrezygnowania z efektu „mokrej podłogi” i wybranie matowego efektu.

Zabieg polimeryzacji znacznie poprawia wygląd podłogi. Specjalne, polimerowe warstwy chronią podłogę przed wnikaniem w nią brudu. Jeśli podłoga nie jest zabezpieczona warstwami polimerowymi, to w jej powierzchnię wnika brud, który jest nie do usunięcia za pomocą standardowego mycia, dlatego warto zabezpieczyć podłogę. Dla podtrzymania efektu zabieg należy powtarzać.