Dlaczego warto budować domy z bali?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Dlaczego warto budować domy z bali?

Obecnie domy z bali przeżywają swój renesans, jeśli chodzi o budownictwo drewniane. Nowoczesne techniki i wysokiej klasy materiały spowodowały, że domy z bali uważa się za eleganckie i ekskluzywne budynki, w których panuje wyjątkowy klimat.

Ciepło w domach z bali

dom z baliWłaściwości drewna powodują, że w domach z bali utrzymywana jest stała wymiana powietrza, a jednocześnie domy te dobrze utrzymują ciepło. Latem termoizolacja, jaką posiada drewno powoduje, że w domach z bali panuje przyjemny chłód, gdy na zewnątrz są upały. Domy z bali można postawić nawet w kilka tygodni, produkowane są one w technologii zrębowej. Budowa ścian domu z bali polega na układaniu licznych bali na sobie poziomo, tworrzą się tak zwane wieńce. Jest to dość stara technika budowy domów, stosowana dziś,  która obecnie unowocześniona pomaga zbudować ciekawe konstrukcje.  Producenci domów drewnanych oferują budowę domu pod klucz, gdzie zadbają o każdy szczegół, a inwestor tylko wchodzi i może w nim od razu zamieszkać. Jednakże przy wyborze ekipy, która wybuduje nasz wymarzony dom z bali ważne jest, aby sprawdzić jej referencje. Nieprawidłowa budowa, dobór złych materiałów konstrukcyjnych, nieodpowiednia technologia może doprowadzić do tego, że dom z dewna będzie zimny, nieszczelny i nie będzie spełniał podstawowych wymogów i norm. Niezawodny i solidny dom drewniany wymaga od firmy dużego doświadczenia, wiedzy i umiejętności. Domy z bali są bardzo atrakcyjne wizualne i bardzo często kojarzą się z budownictwem na terenach górskich. Obecnie już nie tylko w górach buduje się tego typu domy. Coraz częściej można je spotkać w innych regionach, gdzie również wyglądają wyjątkowo i niebanalnie. Ponad to budownictwo drewniane jest ekologiczne i energooszczędne. Łatwo i szybko można ogrzać dom z bali, gdyż drewno posiada właściwości termoizolacyjne. Inną ciekawą zaletą domów z bali jest wyjątkowy mikroklimat, który tworzą. Jest on pozytywny dla zdrowia, dzięki temu, że drewno jestt surowcem naturalnym. Inną cechą przemawiającą za budową domu z bali jest możliwość aranżacji wnętrz domu w stylu nowoczesnym jak i tradycyjnym, Drewniane belki podtrzymujące strop są ciekawą ozdobą, która tworzy przytulny nastrój we wnętrzu. 

Budowa domu z bali ma dużo zalet. Mieszkanie w takim domu jest dobre dla naszego zdrowia. Przestronne wnętrza domów z bali tworzą wygodną przestrzeń, a zewnętrzny wygląd elewacji dodaje budynkowi smaku i elegancji. Jeżeli chemy mieszkać wygodnie, zdrowo i dbając o środowisko wybierzmy dom z bali.