Delikatnie pięknie i samodzielnie

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Delikatnie pięknie i samodzielnie

 

Ślub to bardzo ważna chwila nie tylko dla państwa młodych, ale i dla rodziny i ich gości. Wszystko musi odbywać się według ustalonego wcześniej planu. Często żadne spontaniczne sytuacje nie mogą mieć miejsca. Mówimy tu oczywiście o sytuacjach czysto organizacyjnych. Planujemy czym pojedziemy do ślubu, w którym kościele odbędzie się całe wydarzenie. Dekoracje ślubne, suknia, garnitur, świadkowie, i tak dalej, i tak dalej. Wszystko z góry wymyślone i ustalone.

Niesamowicie prosta rzecz do wykonania samemu

delikatne poduszki pod obrączkiZastanawiamy się długo nawet nad takim drobiazgiem, jak sposób podania parze młodej ich obrączek. Jak to ma wyglądać, i na czym ma zostać podane. Najczęstszym przedmiotem pod obrączki są poduszeczki. Malutkie, miękkie poduszki. Jak je wybrać, do czego dopasować, gdzie kupić? A może samemu uszyć? Oto kluczowe pytania. Na przykładzie znajomej, która samodzielnie stworzyła delikatne poduszki pod obrączki, powiem, że jest to bardzo proste zajęcie. Zrobiła dokładnie trzy takie sztuki dla naszej sąsiadki, która wychodziła za mąż, a nie mgła się zdecydować na żaden model sklepowy. Była bardzo wymagająca, warto podkreślić. Pewnego razu odwiedziłam tę znajomą jak była w trakcie pracy nad zamówieniem. Kilka chwil patrzyłam jak to robi, trochę też mi wytłumaczyła. Doszłam do wniosku, że po co wydawać pieniądze, koro można zrobić coś samemu. A koszta takiego wyzwania są małe. Jeżeli chodzi o finanse oczywiście, ponieważ swój czas trzeba w to zainwestować w podwójnej wartości. Jednak efekty, jak widziałam, są warte krótkiego wysiłku. Wiadomo, trzeba też mieć dużo cierpliwości. Wykonanie samodzielnej poduszeczki wymaga pewnej precyzji. Też do tego dochodzi trochę stres, przecież tyle osób będzie później to oglądać, oceniać. Ale warto. Zaczęłam namawiać tę znajomą nawet na otwarcie własnego, poduszkowego biznesu. Niestety nie udało się. A mogła osiągnąć sukces. Jej delikatne poduszki pod obrączki, wyszły o niebo ładniejsze, niż te wystawiane w sklepach online.

Wiem, ponieważ dokładnie to sprawdziłam, i porównałam wizualnie. Poza tym, jest  sporo filmów sieci, które pokazują jak zrobić takie poduszeczki. Więc uważam, że nawet jeżeli ktoś nie umie, to przy pomocy takich właśnie edukacyjnych filmów, może się szybko nauczyć. Wiadomo, że coś, co stworzymy sami, daje większą satysfakcję później z użytkowania. A taką poduszeczkę można uszyć w ten sposób, aby później służyła nam jeszcze na inne sposoby. Dla przykładu, jako poduszka na igły, czy pinezki. Trzeba podejść z pomysłem do tematu.