Dekoracja z drewnianej rozety

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Dekoracja z drewnianej rozety

Drewno jest materiałem, który w dzisiejszych czasach cieszy się na nowo coraz większą popularnością. Znużyły nas czasy, w których dominował we wnętrzach metal i szkło. W naszych domach szukamy przede wszystkim ciepła i przytulności. A te możemy uzyskać przykładowo za pomocą drewnianych dodatków i elementów wykończeniowych. Styl rustykalny we wnętrzach, mocno nawiązujący do tradycji polskiej wsi, mocno opiera się na drewnie właśnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się, więc, drewniane wyroby, z dekoracjami na czele.

Rozety z drewna na ścianę

oryginalne drewniane rozetyStyle we wnętrzach zmieniały się na przestrzeni czasu, tworząc charakterystyczne style dla różnych epok. Obecnie nie ma jednego, dominującego stylu, jak chodzi o urządzanie wnętrz. W wielu przypadkach nawiązuje się do starych stylów, często umiejętnie mieszając je ze sobą. Bardzo dużą popularnością cieszą wnętrza, nawiązujące do sielkich, wiejskich klimatów. Dominuje w nich drewno, które od jakiegoś czasu zyskuje we wnętrzach na nowo na popularności. W naszych mieszkaniach spotkamy nie tylko drewniane meble, ale też drewniane dekoracje, na przykład te wiszące na ścianach. Do takich dekoracji zaliczyć możemy oryginalne drewniane rozety, które często wiesza się zamiast obrazów czy innych dekoracji ściennych. Drewniane rozety idealnie nadają się do wnętrz urządzonych w stylu boho. Mogą mieć różną wielkość i wzory. Ze względu na to, że są wykonane z drewna, można pomalować je na taki kolor, który najlepiej pasuje do naszego wnętrza. W sklepach można kupić gotowe rozety, ale istnieje też możliwość zamówienia takich dekoracji tak, żeby były one wykonane według naszego projektu. Duże drewniane rozety ładnie wyglądają samodzielnie, ale jeszcze ciekawszy efekt możemy uzyskać poprzez powieszenie na ścianie kilku rozet o różnej wielkości. Ważne jest tylko to, żeby zachować jednolitą kolorystykę, dopasowaną do pozostałych elementów, znajdujących się w danym wnętrzu. Drewniane rozety produkowane na masową skalę wycinane są przez maszyny, ale rozety tworzy też coraz więcej rękodzielników.

W naszych domach pojawia się od jakiegoś czasu coraz więcej drewnianych elementów, w ty drewnianych dekoracji, które uatrakcyjniają nasz dom. Wśród różnych drewnianych dekoracji wyróżnić możemy drewniane rozety, które coraz więcej osób wiesza na ścianach zamiast klasycznych obrazów czy ramek ze zdjęciami. Drewniane rozety możemy zakupić w gotowych wersjach lub zamówić takie, jakie nam się najbardziej podobają, według indywidualnego projektu. Rozety tworzone są ręcznie lub na specjelnych maszynach.