Czy zakup nitownicy akumulatorowej jest opłacalny?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Czy zakup nitownicy akumulatorowej jest opłacalny?

 

Nitowanie jest to sposób montażu lub łączenie ze sobą różnych elementów przy pomocy małych elementów łączeniowych, jakim są nity. Sposób ten pozwala na znacznie trwalsze łączenie ze sobą dwóch powierzchni, niż chociażby w przypadku tradycyjnych wkrętów czy gwoździ. Aby nitowanie przebiegało sprawnie i szybko, koniecznie trzeba dobrać odpowiedni sprzęt do tego sposobu łączenia powierzchni.

Co wyróżnia nitownicę akumulatorową?

nitownica akumulatorowaAktualnie wyróżniamy wiele różnych rodzajów sprzętu nitującego i samych nitów, które należy dobierać pod względem warunków i miejsca prac z wykorzystaniem tego sprzętu. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest nitownica akumulatorowa, będąca jednym z dwóch rodzajów nitownic elektrycznych. Nitownicy elektryczne to urządzenia do mocowania nitów, które do łączenia ze sobą różnych elementów wykorzystują napęd elektryczny, oparty o zasilanie akumulatorowe lub zasilane bezpośrednio z sieci. W stosunku do na przykład nitownic ręcznych, taki sposób mocowania nitów jest znacznie bardziej komfortowy, ze względu na to, że nie wymaga angażowania siły naszych mięśni. Szczególnie często używa się ich do prac profesjonalnych, wymagających używanie dużej ilość, lub nawet hurtownej ilości nitów. Najczęściej używa się więc nitownic elektrycznych na przykład na linach produkcyjnych. Nitownice akumulatorowe zaś, zgodnie z nazwą, swoje działanie opierają na wbudowanym akumulatorze, który trzeba ładować po jakimś okresie czasu. To, ile dana nitownica wytrzyma na jednym czasie pełnego ładowania jest ściśle zależne od marki i modelu danej nitownicy. Im bardziej znana marka nitownicy, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie można z niej korzystać przez dłuższy czas bez konieczności doładowywania. Nitownica akumulatorowa niesie za sobą kilka korzyści. Przede wszystkim może ona być używana w miejscach, gdzie plączący się kabel może stanowić zagrożenie dla pracowników, na przykład podczas mocowania pokrycia dachowego. Dodatkowo takiej nitownicy można używać do wykonywania krótkich remontów czy prac naprawczych w miejscach, gdzie nie ma stałego dostępu do sieci elektrycznej, czyli na przykład w budynkach gospodarczych na działkach i w innych podobnych miejscach.

Wybór odpowiedniego sprzętu do nitowania jest niezmiernie ważny, zarówno w przypadku profesjonalnych zakładów, jak i użytkowników prywatnych. Wysokiej jakości sprzęt nitujący to przede wszystkim gwarancja szybszej i bardziej efektywnej pracy, a także dłuższej możliwości korzystania z urządzenia bez konieczności napraw i innych prac konserwacyjnych. Dlatego tak ważne jest, aby używać jedynie tego sprzętu, który jest dedykowany do pracy wdanych warunkach.