Czy warto zbudować zieloną ścianę w mieszkaniu?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Czy warto zbudować zieloną ścianę w mieszkaniu?

 

Nie sposób wymienić wszystkich zalet zielonych ścian w domu w jednym zdaniu. Jest ich całe mnóstwo. Wpływają one bardzo korzystnie na zdrowie, ale także samopoczucie domowników. Jak powszechnie wiadomo zieleń jest kolorem, który uspokaja i wyzwala pozytywne odczucia. Tak samo widok zielonej ściany w mieszkaniu budzi same pozytywne emocje. Czujemy się spokojnie, ale także mamy o wiele lepszy humor. Zielona ściana to własny kawałek lasu, który możemy mieć w domu. Jej posiadanie jest dzisiaj czymś nie tylko luksusowym, ale obligatoryjnym. 

Zalety zielonej ściany w domu

zielone ściany w mieszkaniuZielona ściana to nic innego jak tak zwany ogród wertykalny. Tego typu ogrody można komponować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Zbudowanie takiego ogrodu ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim powszechne zastosowanie mchu, który jest przyjazny dla alergików, daje spektakularne efekty. Zielone ściany w mieszkaniu mają właściwości akustyczne. Zapewniają dobre wyciszenie, co sprawia, że swobodnie rozmawiając nie powstaje echo, a przy tym dom wydaje się bardziej przytulny. Mech na ścianie wygląda oryginalnie. Przebywając w takim pomieszczeniu, poczuć się możemy zupełnie jak w bajce. Zielone ściany wprowadzają dobrą energię do wykończonych starannie nowoczesnych mieszkań. Taki ogród wertykalny na ścianie będzie doskonale współgrał z każdym stylem jaki zastosujemy. Zieloną ścianę możemy stworzyć w zasadzie każdym pomieszczeniu. Im bardziej wilgotne powietrze w tym pomieszczeniu będzie, tym lepiej dla zielonej ściany. Budując ogród na ścianie możemy sobie zafundować dodatkowy element zapachowy. Dom czy też mieszkanie będzie zawsze pięknie pachnieć lasem. Zielona ściana w pewnym stopniu przyczynia się również do oczyszczania i neutralizacji powietrza. Chcąc stworzyć zieloną ścianę we własnym domu warto skorzystać z porad fachowców lub nawet zlecić jej zrobienie firmie, które się tym zajmuje. Profesjonaliści odpowiednio dobiorą rośliny do naszego mieszkania, ale również zadbają o to by dobrze wyglądały w tle naszych aranżacji. Zastosują oni również bardziej złożone rozwiązania, których my nie byliśmy w stanie wykonać.

Dzięki takim rozwiązaniom dbanie o zieloną ścianę będzie o wiele łatwiejsze, a i będzie ona mogła istnieć przez dłuższy czas. Decydując się na samodzielne stworzenie domowego ogrodu lepiej wybrać najprostsze rozwiązania nie wymagające specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. Ściany wertykalne to jeszcze mało znany temat i zainteresuje wyłącznie tych, którzy chcą mieć oryginalny dom.