Części wymienne do kabin prysznicowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Części wymienne do kabin prysznicowych

Codzienny prysznic, który jest dla nas nieodłącznym elementem dnia, powinien sprawiać nam przyjemność, relaksować, odświeżać. Niekiedy dzieje się inaczej – zepsuta, niedziałająca lub wadliwa armatura łazienkowa przysparza nam problemów, przez które ciężko nam w pełni korzystać z dobrodziejstwa kąpieli. Warto więc pamiętać o konserwacji łazienki, szczególną uwagę przywiązując do kółek od kabiny prysznicowej – to one najszybciej przestają z nami współpracować. 

Taśmy z rolkami do prowadnic 

Rolki do prysznicowej kabinyOdpowiednia konserwacja różnych powierzchni zapewnia im dłuższą żywotność. Tak samo powinniśmy postępować z kółkami, o których istnieniu nie wie większość z nas. Znajdują się one w  dolnej części drzwi od kabiny prysznicowej – wspomagają ją podczas otwierania i zamykania. Jeśli kółka pokryją się rdzą, pleśnią lub innego rodzaju zabrudzeniem to ulegną zniszczeniu zdecydowanie szybciej. Nie ma żadnej przyjemności w otwieraniu prysznica na siłę – codzienna szarpanina może przysporzyć nam więcej nerwów, niż jest to warte. Jeśli drzwi od kabiny stawiają opór, nie chcą otworzyć się płynnym, gładkim ruchem – przyczyny należy szukać na dole, w kółkach lub prowadnicach. Najczęściej to te pierwsze sprawiają problemy. Rolki do prysznicowej kabiny psują się szybciej niż inne części armatury, jednak ich codzienna eksploatacja nie jest tu bez znaczenia. Na szczęście, rolki do kabin prysznicowych dostępne są niemal wszędzie. Znajdziemy je z pewnością w każdym sklepie budowlanym – można je również zamówić przez internet. Spośród wielu modeli i typów, z pewnością wybierzemy takie kółka, które będą idealnie pasowały nie tylko do naszego prysznica, lecz także do łazienkowej aranżacji. Kółka z rolkami do prowadnic są zwykle odporne na żrące środki czystości, należy jednak uważać, by nie zedrzeć wierzchniej warstwy kółka, by nie ulegało ono szybszemu zniszczeniu. Najpopularniejszymi kółkami, które stosuje się do kabin prysznicowych, są kółka łożyskowe – cicho i gładko przeprowadzają nasze drzwi od kabiny poprzez prowadnicę. 

Konserwacja łazienkowej armatury nie dotyczy tylko kilku części. Należy dbać o wszystkie elementy naszego wyposażenia, by nie narażać się na dodatkowe koszta. Popularne środki czystości dobrze radzą sobie z zabrudzeniami powstałymi w łazienkach. Warto też pamiętać o utrzymywaniu tego pomieszczenia w optymalnej dla niego wilgoci, ponieważ stojąca czy kapiąca woda może wyrządzić naprawdę wiele krzywdy. Dbajmy więc o naszą kabinę prysznicową, by służyła nam ona przez wiele długich lat.