Czego można dowiedzieć się na kursie wspinaczkowym?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Czego można dowiedzieć się na kursie wspinaczkowym?

Kurs wspinaczki skałkowej skierowany jest do początkujących i osób, które chcą poprawić swoją technikę wspinania lub stać się samodzielnymi w zarządzaniu bezpieczeństwem tego sportu. Kurs wspinaczki jest podzielony na dwa poziomy i może być aktywowany dla grup od dwóch do sześciu lub więcej osób. Koszt obejmuje takie elementy, jak przewodnik, sprzęt wspinaczkowy dla uczestników, wstęp do parku narodowego.

Ogólny program kursu wspinaczkowego

kurs wspinaczkowyPo pierwsze, ruch i bezpieczeństwo. Na tym etapie wprowadza się podstawy wspinaczki sportowej, zarówno z punktu widzenia techniki wspinaczki na wszystkich terenach, jak i bezpieczeństwa w tym użycia uprzęży, karabinków i hamulców do ubezpieczenia. Oprócz tego nabywa się wiedzy na temat samodzielnego wspinania się w konstrukcjach wewnętrznych i zewnętrznych. Technika wspinaczkowa jest pogłębiona i dopracowana, a wszystkie manewry bezpieczeństwa muszą stać się autonomiczne. Kursant nabiera odpowiednich nawyków bezpieczeństwa. Warto też dodać, że wspinaczka sportowa to inna specjalizacja niż wspinaczka górska, która odbywa się na naturalnych ścianach lub sztucznych konstrukcjach wzdłuż tras wyposażonych w uchwyty i podpory, ale korzystając z tego można w ten sposób stawić czoła coraz większym trudnościom bez ryzyka niebezpiecznych upadków, dążąc do doskonalenia umiejętności. Kurs wspinaczkowy ma na celu dostarczenie wszystkich podstawowych pojęć dotyczących radzenia sobie z wspinaczką i trasami wspinaczkowymi z rozsądnym bezpieczeństwem, zaczynając od nauczania technik wspinania, zatem jest skierowany w szczególności do początkujących i wszystkich zainteresowanych uzyskaniem ważnego podstawowego podejścia do wspinaczki skałkowej. Tematem kursu wspinaczkowego będzie również wybór materiałów z praktycznymi poradami i testami różnych rodzajów uprzęży czy butów wspinaczkowych. Dzięki temu można wybrać dla siebie odpowiedni sprzęt, który będzie służył przyszłemu wspinaczowi skałkowemu przez wiele lat.

Praktyka wspinaczki jest wspierana przez użycie specjalnych źródeł informacyjnych na temat postępów w skale, a także przez wsparcie wideo z filmami z głównych węzłów i manewrów linowych oraz momentów wspinaczkowych, dla łatwej i szybkiej nauki. Wszystkie wskazówki w tym zakresie zostaną przedstawione w pierwszej lekcji teoretycznej. Warto się wyposażyć w podstawowy sprzęt, chociaż są kursy, na których część wyposażenia indywidualnego może być wypożyczona przez szkołę. Więcej informacji znajduje się na stronach internetowych kursów wspinaczkowych.