Coraz szersza dostępność VR

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Coraz szersza dostępność VR

Obecnie coraz częściej słyszy się o nowych zastosowaniach technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości w życiu codziennym. Przez życie codzienne mam na myśli między innymi zastosowanie w biznesie, przemyśle, w edukacji  czy w nauce. Ozywiście pierwotnie technologia VR rozwijała się najdynamiczniej przemyśle rozrywkowym, głównie w segmencie gier konsolowych i komputerowych. Wygląda na to że teraz nadszedł czas na ekspansję do innych dziedzin życia.

Ekspansja wirtualnej rzeczywistości

korzystne wypożyczenie vrOstatnio słyszałem o wykorzystaniu VR w jednej z wyższych szkół logistycznych. Wcześniej w wielu krajach z rozwiniętą technologie militarną szkolono z wykorzystaniem systemów VR pilotów myśliwców, saperów, czy strzelców wyborowych. Wracając na chwilę do symulatora wózka widłowego w jednej ze szkół wyższych, kształcących studentów na kierunku logistyka, system VR jest tam stosowany w celu zapoznania studentów z rzeczywistością pracy magazynowej, z wirtualnym nadzorem procesu pakowania naczepy samochodu, procesu obsługi magazynowej, czy też w projektowaniu architektury magazynowej, która będzie najoptymalniejszym rozwiązaniem dla konkretnej firmy, dla konkretnego rodzaju pracy. Korzystne wypożyczenie VR do własnej firmy w celach edukacyjnych, szkoleniowych stanowi nieduży koszt biorąc pod uwagę fakt że nasi pracownicy będą w lepszy sposób przygotowani do pracy w realnych warunkach. Co więcej, technologia VR sprawdza się doskonale również na spotkaniach integracyjnych i wszędzie tam gdzie potrzeba dobrej rozrywki w nowoczesnym wydaniu. Symulatory VR są dostępne również dla studentów medycyny którzy na specjalnie przygotowanych stanowiskach mogą spróbować swoich sił przeprowadzając zabiegi, operacje, diagnozy, zbliżając kliniczne warunki symulatora do warunków panujących w gabinecie lekarza, w gabinecie zabiegowym. Przynajmniej od kilku lat symulatory VR są dostępne również w szkołach nauki jazdy gdzie szkoli się przyszłych kierowców jeszcze przed ich wyjazdem na ulicę, co pozwoli im w lepszy sposób zaadoptować się do warunków panujących na drodze.

Oczywiście, cała technologia nie może istnieć bez nadzoru człowieka i jego twórczej pracy. Projektanci oprogramowań VR to nie tylko specjaliści z działów it, ale również całe grono specjalistów z danej dziedziny. Nad tworzeniem oprogramowania medycznego czuwa cały sztab doświadczonych i bardzo dobrze przeszkolonych lekarzy praktyków oraz lekarzy uniwersyteckich. Dzięki temu VR jest w stanie skutecznie odwzorować rzeczywistość zarówno pod względem merytorycznym i fizycznym.