Co zrobić z uzależnieniem?

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Co zrobić z uzależnieniem?

W dzisiejszych czasach uzależnieniem może być niemal wszystko. Alkohol, narkotyki, jedzenie, papierosy, hazard, narkomania, lekomania, gry komputerowe, pracoholizm, seksoholizm czy zaburzenia odżywiania.  Co ciekawe wszystkie zaburzenia maja podłoże psychiczne albo są to tłumione problemy z dzieciństwa. 

Jak leczyć uzależnienia XXI wieku? 

prywatny ośrodek leczenia uzależnieńUzależnienia mają bardzo destrukcyjny wpływ na życie człowieka, niestety.wyzwolić się z nałogu, jest niezwykle trudne, czasami wręcz niemożliwe, chory musi przejść terapię szokowa, aby chciał coś w swoim życiu zmienić. Istnieje kilka sposobów na wyjście z problemu, trzeba tylko chcieć sukcesywnie. Odtruwanie organizmu czy leczenie farmakologiczne, albo i nawet psychoterapia to najczęstsze metody leczenia problemu z uzależnieniami. W skrócie uzależnienie to silna potrzeba zażywania jakiejś substancji czy robienia czegoś. Objawy występują kiedy nie jesteśmy w ciągu uzależnienia, czyli nie pijemy alkoholu, lub nie wykonujemy hazardu. Najczęściej jesteśmy agresywni, a przy niedoborach alkoholu drżą ręce, mamy biegunki, wymiotujemy. Każde uzależnienie trzeba leczyć, istnieje nawet prywatny ośrodek leczenia uzależnień, w Polsce jest ich mnóstwo, jeżeli zdajemy sobie sprawę z problemu, to wskazane jest udanie się natychmiast do takiego ośrodka, leczenia wyglądają różnie. W początkowej fazie, stosuje się detoks, osoba uzależniona niema kontaktu z czynnikiem uzależniającym, przez kilka dni lub tygodni, wszystko zależy od tego, jak bardzo patologiczny jest stan uzależnienia. Po detoksie najlepiej udać się na psychoterapię, jeżeli detoks nie pomaga zazwyczaj stosuje się farmakoterapię, podaje się odpowiednie leki, przykładowo uspokajające dla pacjenta, kiedy nie potrafi wytrzymać bez alkoholu, hazardu czy pornografii. W leczeniu alkoholu zaś podaje się leki, które mają podobne działanie jak alkohol, tylko dodatkowo występują napady duszności, ból głowy etc. Jeżeli problem dotknął również najbliższych warto wybrać się do ośrodka terapii nieuzależnień na meetingi z najbliższa osobą. Tego typu spotkanie pomoże odbudować relację i sprawić, że dwóch ludzi będzie patrzało na siebie trochę inaczej, a nie tylko pod kątem uzależnienia. 

Leczenie uzależnień jest darmowe, istnieją również prywatne kliniki wysoko wykwalifikowanych terapeutów dzięki którym, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że szybciej wyjdziemy z nałogu. Niestety uzależnienie nie zawsze chcą sobie pomóc, w takim przypadku, nawet rodzina nie pomoże, chory musi sam dojść do tego, ze chce walczyć z problemem, to może być żmudne i nieciekawe.