Budowa automatów vendingowych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Budowa automatów vendingowych

Pierwsze automaty vendingowe pojawiły się wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych i dość szybko zyskały popularność. Na początku były w nich sprzedawane wyłącznie zimne napoje w puszkach, a potem oferta się rozrosła na przekąski. Dziś w automatach kupimy nawet kilkaset rodzajów produktów, z których sporą część stanowią artykuły spożywcze, a reszta to urządzenia elektryczne i przybory higieniczne.

Wysokiej jakości automaty vendingowe

automat vendingowy cenaWynalezienie automatu vendingowego z pewnością było przełomowym momentem, który na zawsze odmienił podejście do zakupów i sprzedaży. Przeważnie, żeby dokonać zakupu trzeba się udać do sklepu, gdzie sprzedawca obsługuje klientów, ale można to zrobić także w inny sposób. Wystarczy znaleźć dowolny automat vendingowy, w którym samodzielnie dokonamy zakupu. Zaletą takich maszyn jest możliwość prowadzenia sprzedaży przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i przez siedem dni w tygodniu. W ofercie producentów można znaleźć automaty do sprzedaży zimnych napojów w puszkach i butelkach, słodkich i słonych przekąsek takich jak chipsy, batony, wafelki czy orzeszki, a także kanapek. Są to najczęściej spotykane modele, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów. Nieco rzadziej można spotkać maszyny do sprzedaży leków wydawanych bez recepty i artykułów higienicznych, które można spotkać w aptekach lub zaraz przed nimi. Panująca od ponad roku pandemia sprawiła, że także twórcy maszyn vendingowych nieco zmodyfikowali swoje maszyny, aby mogły sprzedawać jednorazowe maseczki i rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji rąk. Osoby, które chcą kupić automat vendingowy cena jego jest zależna od modelu i może wynosić od około piętnastu do nawet czterdziestu tysięcy złotych. Są to całkowicie samowystarczalne urządzenia, które nie wymagają konieczności zatrudnienia sprzedawcy, dzięki czemu są tanie w użytkowaniu. Jedyne czego potrzebują, to stały dostęp do źródła zasilania i sieci internetowej. W razie uzupełniania w nich braków, system automatycznie wysyła informację do właściciela o tym, że konkretne produkty się kończą. W związku z tym nie trzeba do nich przyjeżdżać w celu sprawdzenia stanu.

Obecnie na rynku znajdziemy nawet kilka tysięcy maszyn vendingowych, które oferują zimne lub gorące napoje, słodkie i słone przekąski, świeże kanapki, lody czy nawet leki. Ich obsługa jest bardzo prosta, ponieważ panel sprzedażowy działa intuicyjnie. W ciągu kilkudziesięciu sekund można dokonać dowolnego zakupu i zapłacić kartą płatniczą lub kredytową, gotówką czy telefonem.