Branża fotowoltaiczna odzyskała równowagę po zmianach prawnych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Branża fotowoltaiczna odzyskała równowagę po zmianach prawnych

Po chwilowych zawirowaniach w branży fotowoltaicznej wszystko powoli wraca do normy. Wydaje się, że cała branża odzyskała już równowagę po tąpnięciu związanym ze zmianami w prawie dotyczącymi rozliczeń z zakładem energetycznym. Według nowych przepisów nadwyżki wyprodukowanej energii sprzedajemy do elektrowni po cenie niższej niż cena, po jakiej energię kupujemy. W praktyce zmieniło się tylko tyle, że o wiele bardziej opłaca się dzisiaj zrobić instalację, która pokrywa bieżące zużycie prądu w gospodarstwie domowym.

Teraz instalacja fotowoltaiczna opłaca się jeszcze bardziej

fachowy montaż paneli fotowoltaicznych wrocławTym bardziej teraz, przy błyskawicznie rosnących cenach prądu, opłaca się zainstalować na dachu swojego domu lub swojej firmy fotowoltaikę. Im większe mamy bieżące zużycie energii elektrycznej tym więcej zaoszczędzimy dzięki produkcji własnego prądu. Przecież nigdzie nie jest napisane, że trzeba mieć nadwyżki – instalację można zaprojektować w taki sposób, żeby prądu wystarczyło nam na codzienne potrzeby. Firmy oferujące fachowy montaż paneli fotowoltaicznych Wrocław doradzają taki dobór mocy, żeby całą produkcję prądu wykorzystywać na bieżąco. Rosnące ceny energii elektrycznej powodują, że taki dobór instalacji pozwala zaoszczędzić najwięcej. Zamiast kilkuset złotych rachunku za prąd nie zapłacimy nic i to jest właśnie czysta oszczędność płynąca z paneli fotowoltaicznych. Być może nie każdy wie, ale takie panele generują energię elektryczną również zimą. Wystarczy tylko słoneczny dzień i panele od razu generują prąd. Wiadomo, że im cieplej tym lepiej, ale oznacza to, że nawet w zimowe miesiące możemy zaoszczędzić na rachunku od elektrowni. No i warto mieć na względzie to, że z każdym miesiącem nasze oszczędności będą coraz większe i coraz bardziej zauważalne dla naszego portfela. Analitycy przewidują, że ceny prądu tylko w ciągu najbliższego roku poszybują w górę. Dynamiczny wzrost cen prądu to większe oszczędności dla tych, którzy produkują go samodzielnie. Firmy na fotowoltaice mogą zyskać jeszcze więcej, bo zużycie prądu w tym przypadku jest dużo większe niż u indywidualnych odbiorców.

Wiele osób cały czas zastanawia się nad sensem instalacji fotowoltaicznej. Powiedzmy sobie szczerze – nie ma się nad czym zastanawiać. Jeśli tylko ma się taką możliwość to powinno się z niej skorzystać. Wymaga to nakładu finansowego, ale na pewno jest to jedna z najlepszych opcji na ulokowanie swoich oszczędności. Panele fotowoltaiczne w ostatnich miesiącach znacząco potaniały, więc naprawdę warto skorzystać z tej okazji i zamówić sobie własną elektrownię słoneczną.