Biżuteria ze szkła murano

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Biżuteria ze szkła murano

Biżuteria, jest jednym z najpopularniejszych prezentów, dla kobiety i nie tylko. Raz podarowana, będzie towarzyszyć ważnej dla nas osobie, co sprawi że wzajemnie będziemy o sobie pamiętać. Jednym z podstawowych kruszców, z których biżuteria jest wytwarzana, to złoto i srebro. Jednak czasem warto wyrwać się z rutyny i poszukać czegoś specjalnego i jedynego w swoim rodzaju, niosącego ze sobą ducha historii i o szczególnej symbolice.

Biżuteria wykonana ze szkła z murano

biżuteria muranoSzkło również może być ciekawym materiałem na pierścionek lub wisiorek, zwłaszcza wytwarzane za pomocą niezwykłych technik. Bo z pewnością takową jest, technika tworzenia szkła, na wyspie Murano. Została zapoczątkowana już lata temu. Inną, bardziej popularną nazwą, wyrobów wytwarzanych z tego surowca, jest szkło weneckie. Biżuteria murano, w całości wykonywana jest ręcznie, przez najznamienitszych mistrzów, którzy tę technikę tworzenia opanowali do perfekcji. Niestety, nie wszystkie marki i sklepy, zapewnią nam wyroby najwyższej jakości. Tak na prawdę przedmiot, zasługujący na miano wykonanego ze szkła murano, musiałby powstać właśnie na tejże wyspie, ponieważ to tam wszystko się zaczęło. W innym przypadku sztuk mistrz, który zaopatruje dany sklep, musiałby opanować skomplikowaną technikę wytwarzania takowego szkła lub samo szkło musiałoby być najwyższej jakości lub sprowadzane z Włoch. Sam proces tworzenia to szereg czynności, wymagających ze strony twórcy maksymalnego skupienia. Najpierw szkło należy umieścić w specjalnych piecach i odczekać aż osiągnie płynną konsystencję. Po wyjęciu mamy dosłownie parę sekund, aby wdmuchać w masę powietrze lub uformować ją w pożądany kształt. Jednak odpowiednio wykonana, w tenże sposób biżuteria, jest gwarancją fascynacji. Ze szkła murano można uzyskać każdy kształt, niezależnie czy ma to być pierścionek, bransoleta, wisiorek, kolczyki, zawieszka, a może jakiś skromny dodatek do kreacji. Przed prawdziwymi mistrzami, szkło murano nie jest w stanie skryć żadnych tajemnic. Jest to najwyższej jakości, najczystsze szkło, a produkty z niego wykonane, nigdy nie tracą swoich walorów estetycznych i błysku. Jest to więc idealny prezent, niezależnie od wieku przyszłego posiadacza. A już na pewno jest to znakomity pomysł, jeśli chcemy obdarować takim dziełem sztuki dziewczynę, mamę czy babcię.

Biżuteria, wykonana ze szkła murano, jest biżuterią artystyczną. Z całą pewnością zadowoli każdą z pań. W zależności od zapotrzebowania lub pomysłu na kreację, ten typ biżuterii sprawdzi się noszony na co dzień, jak i jako dodatek do niezwykłych kreacji wieczorowych. A technika wykonania, jest gwarancją długowieczności wykonanych przedmiotów, które będą zachwycać swym blaskiem, przez długie lata.