Biura detektywistyczne z doświadczeniem

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Biura detektywistyczne z doświadczeniem

Praca detektywa jest znana głównie z filmów, i w rzeczywistości nie ma wiele wspólnego z takowym wizerunkiem, choć czasem zdarzają mi się klienci, którzy w dalszym ciągu uważają pracę detektywa za emocjonującą pogoń za bandytami. W rzeczywistości jednak, nasza praca polega głównie na papierkowej robocie, choć oczywiście w dalszym ciągu terenowe działania są czasem potrzebne, przede wszystkim do zbierania informacji o szczegółach prowadzonych spraw.

Renomowana agencja detektywistyczna z Łodzi

biuro detektywistyczne w ŁodziZaczynając pracę w zawodzie również miałem bardzo mylny pogląd na temat prowadzenia spraw i działań, jakie przyjdzie mi wykonywać, jednak ogromnie zdziwił mnie fakt, iż praca detektywa polega przede wszystkim na zdobywaniu i składaniu w całość informacji na temat prowadzonych spraw. Po otrzymaniu licencji, do pracy przyjęło mnie renomowane biuro detektywistyczne w Łodzi, i od razu bardzo zaskoczył mnie ogrom współpracy między detektywami, a innymi instytucjami. Wymiana informacji z funkcjonariuszami policji była na porządku dziennym, i było to główne źródło pozyskiwania jakichkolwiek danych i szczegółów na temat prowadzonych spraw, jednak praca ta wymagała również dużej charyzmy i stanowczości, gdyż praca w terenie nierzadko bywała nie do uniknięcia. Często koniecznością była konfrontacja z osobami w jakiś sposób związanymi z daną sprawą, czasem jawnie, jako detektyw, choć zdarzało się również że konieczne było podanie się za reportera lub też osobę postronną, gdyż rozmowa z detektywami często bywała bardzo niezręczna i wiele osób zwyczajnie odmawiało jakiejkolwiek współpracy. Oczywiście, sytuacje często widziane na filmach, takie jak pościgi, strzelaniny czy wtargnięcia na prywatny teren nie mogły mieć miejsca, bo oznaczałyby całkowitą utratę licencji przez uczestnika takiego zdarzenia. Czasem jednak bezpośrednia konfrontacja nie była możliwa, lub nie przynosiła wystarczająco satysfakcjonujących rezultatów, zwłaszcza w bardzo trudnych sprawach, często mających ogromne konsekwencje prawne.

W takim wypadku byliśmy upoważnieni do wykorzystania odpowiednich narzędzi, w celu pozyskania niezbędnych informacji. Kamery, podsłuchy i ukryte mikrofony były najczęściej stosowanymi przez nas narzędziami pracy, choć oczywiście wymagały one każdorazowo upoważnienia przez funkcjonariusza policji prowadzącego sprawę by mogły być wykorzystane. Koniec końców, największą satysfakcją dla każdego detektywa było przeprowadzenie sprawy do końca, zwłaszcza jeśli oznaczało to rezultat zadowalający klienta.