Bezpieczne mleko na kolki

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Bezpieczne mleko na kolki

Żywienie niemowląt czy noworodków często spędza sen z powiek rodzicom, ponieważ nie zawsze karmienie przebiega tak prosto jak to jest opisywane przez niektóre mamy. Samo karmienie piersią może przysporzyć wielu problemów, gdyż maluchy często niewłaściwie trzymają sutek i ranią sutki. Bywa, że nie potrafią dość efektywnie ssać, przez co się nie najadają do syta.

Czy mleko może zaradzić kolkom?

mleko modyfikowane na kolki z witaminamiMaluchy rodzą z obecnymi wszystkim organami, choć nie wszystkie pracują jeszcze we właściwy sposób. Najlepszym przykładem jest układ trawienny, który od urodzenia do około szóstego miesiąca życia jest w stanie trawić i przyswajać jedynie mleko. Najlepsze jest mleko mamy, ale nie każda mama chce tak karmić swojego malucha albo ma problemy z laktacją. W takiej sytuacji dziecko musi być karmione mlekiem modyfikowanym, które zastąpi mu brak mleka mamy. W sprzedaży znajdziemy klasyczne mleka modyfikowane, które mają podobny skład i są przeznaczone dla dzieci od urodzenia aż do drugie, a nawet trzeciego roku życia. Jednak są też dzieci, które cierpią z powodu dokuczliwych kolek i z tego powodu muszą przyjmować specjalne mleko dietetyczne, które ma działanie lecznicze. Taki produkt poza dostarczaniem maluchowi odpowiedniej dawki składników odżywczych i kalorii, przeciwdziała kolkom. Mleko modyfikowane na kolki z witaminami jest przeznaczone dla dzieci od urodzenia aż do trzeciego – szóstego miesiąca życia. Zawiera ono specjalnie opracowany skład, który nie zawiera składników drażniących czy powodujących procesy gnilne w jelitach. Choć nie jest znana jednoznaczna przyczyna powstawania kolek, to wiadomo już, że odpowiadają za nią procesy chemiczne zachodzące w jelitach lub duża ilość powietrza połykana podczas karmienia. Cukry występujące w mleku, czyli laktoza nie jest trawiona i odkłada się w jelitach, co stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii. Następuje fermentacja i powstanie gazów oraz wzdęć, powodujących także kolki. Żeby uniknąć tego zjawiska, koniecznie trzeba stosować odpowiednie mleko modyfikowane.

Mleko ssaków naturalnie zawiera laktozę, która nie jest trawiona przez wszystkie dzieci. Zdrowy niemowlak, wytwarza odpowiednią ilość laktazy rozkładającej laktozę na przyswajalne cukry. Kiedy laktazy jest za mało lub wcale jej nie ma, mogą się pojawić bolesne kolki. Wniosek jest prosty – trzeba wyeliminować z diety laktozę. Wybierając mleko modyfikowane na kolki, skutecznie eliminujemy ten problem, a dodatkowo maluch ma dostarczane niezbędne składniki odżywcze, mineralne i witaminy.