Apteczki z wkładem din

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Apteczki z wkładem din

Niemiecka norma din, jest ogólnie obowiązująca w całej Unii Europejskiej. Jeżeli posiadamy taką apteczkę, to z pewnością niczego w niej nie brakuje i w razie ewentualnego wypadku, będziemy mogli właściwie pomóc osobie poszkodowanej. Choć w naszym kraju nie ma wymogu posiadania konkretnego modelu apteczki pierwszej pomocy, to lepiej na zdrowiu nie oszczędzać.

Gdzie kupujemy wkłady do apteczek?

wkład do apteczki din 13164W nagłej sytuacji, często minuty, a nawet sekundy decydują o naszym zdrowiu, lub życiu. W wielu firmach pracownicy przechodzą specjalne szkolenie, które uczy ich co robić w sytuacji konkretnego zagrożenia i jak wykorzystać dostępne wyposażenie apteczki pierwszej pomocy. Każdy z nas wie czym jest apteczka i mniej więcej wie co się w środku znajduje, ale już nie każdy potrafi właściwie użyć jej zawartości. Jednym z najpopularniejszych w krajach Unii Europejskiej jest wkład do apteczki din 13164, który ma bogate wyposażenie, nadające do zastosowania w biurze, w hali produkcyjnej, magazynowej, czy w sklepie. Z praktycznego punktu widzenia, lepiej żeby apteczka posiadała szersze wyposażenie, ponieważ daje nam więcej możliwości do niesienia pomocy osobom poszkodowanym. Wkłady do apteczek, tak samo jak całe apteczki, możemy kupić w sklepach medycznych, lub w internecie. Są one dostępne w formie plastikowych pudełek, miękkich torebek, lub metalowych pojemników, które posiadają otwierane na kluczyk drzwiczki i możemy je powiesić na ścianie w zakładzie pracy. Zawartość wkładu din 13164, to przede wszystkim zestaw opatrunków, kompresów i plastrów jednorazowych. Znajduje się także woda utleniona, lub chusteczki nasączone czystym alkoholem w celu szybkiego odkażenia rany. Komplet elastycznych i zwykłych bandaży o różnej długości i szerokości, czy plaster na szpulce i przylepiec. Ze względu na koc ratunkowy, jednorazowe ustniki do wykonywania sztucznego oddychania, czy specjalny koc termiczny, wkład ten jest często wykorzystywany w zakładach gdzie pracownicy mają kontakt ze szkodliwymi i łatwopalnymi substancjami.

Wkład apteczki powinien być choć orientacyjnie ilościowo dostosowany do ilości zatrudnionych osób w zakładzie pracy. W sytuacji kiedy jakieś jego elementy zostały wykorzystane, można je oddzielnie dokupić, albo zaopatrzyć się w kompletny wkład, nie musimy kupować całej apteczki. Za brak apteczki pierwszej pomocy, pracodawca jest obciążany wysokimi karami finansowymi, gdyż to jeden z podstawowych wymogów bezpieczeństwa pracy. Ceny wkładów zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych.