Apartamenty w Gdańsku dla pracowników delegowanych

Dzięki nam dostaniesz skrzydeł!

Apartamenty w Gdańsku dla pracowników delegowanych

Co musi zrobić firma, która wysyła kilkuosobową grupę swoich pracowników w delegację? Przede wszystkim musi znaleźć dla swoich pracowników jakieś noclegi. Tak to z reguły wygląda, że pracownicy oddelegowani powinni mieć zapewnione noclegi ze strony swojego pracodawcy. W większości polskich miast firmy mogą znaleźć specjalne kwatery dla grup pracowniczych. Jeśli chodzi o Gdańsk to można wynająć apartament przystosowany do zakwaterowania większej liczby osób. Takie mieszkania służbowe są w bardzo korzystnych cenach.

Ile kosztuje apartament dla pracowników w Gdańsku?

apartamenty na starówce gdańskMożna by zapytać o zasadność wynajmowania dla pracowników apartamentu zamiast innego rodzaju zakwaterowania, ale takie posunięcie jest jak najbardziej uzasadnione. Przede wszystkim wynajęcie dużego apartamentu wychodzi znacznie taniej niż wynajęcie kilku pokoi w hotelach czy kilku mieszkań służbowych. Jeśli nie ma przeciwwskazań do tego, żeby grupa pracowników mogła ze sobą zamieszkać, to takie rozwiązanie jest dla firmy delegującej pracowników bardzo korzystne. Tym bardziej, że w wielu miastach można znaleźć oferty bardzo atrakcyjne cenowo. Najlepszym tego przykładem jest Gdańsk, do którego bardzo wiele firm z południa kraju deleguje swoich pracowników. Bardzo ładne apartamenty na starówce Gdańsk można wynająć za około dwóch do trzech tysięcy złotych na miesiąc. W tej cenie można znaleźć apartamenty o bardzo dużym metrażu, w których mieści się kilka pokoi i przynajmniej dwie łazienki. W takim apartamencie można spokojnie zakwaterować nawet sześć osób. Przeliczając cenę apartamentu na jedną osobę można dojść do wniosku, że to naprawdę bardzo tani sposób na komfortowe kwatery dla pracowników. A dla firm oddelegowujących swoich pracowników do innych miast bardzo ważny jest ich komfort i dobre samopoczucie wynikające z korzystnych warunków mieszkaniowych. To wszystko ma wpływ na wydajność i efektywność pracowników. Wynajęcie apartamentu można sobie wliczyć w koszty prowadzenia działalności, bo praktycznie zawsze jest ono rozliczane na podstawie faktur.

Zamiast kilku pokoi hotelowych lub mieszkań służbowych dla pracowników można wynająć jeden duży i bardzo komfortowy apartament. Jest to rozwiązanie, które na zachodzie jest standardem. W naszym kraju firmy delegujące pracowników coraz częściej decydują się na taki krok. Koszty zakwaterowania jednego pracownika wynoszą średnio około czterystu złotych – tak to wygląda w podawanym jako przykład Gdańsku. To naprawdę dobra cena za cały miesiąc pracowniczej delegacji.